Windows 2008 r2 - domena - GPO

Witam, mam problem z wykluczeniem plików typu: DBF przy synchronizacji tzn. chodzi mi o to, że po zsynchronizowaniu plików na stacjach roboczych pojawiają się ostrzeżenie, że “Tego typu plików nie można udostępnić w trybie offline” i za każdym razem trzeba klikać “zamknij”, aby zamknąć okienko i wtedy dalej jest kontynuowane zamykanie systemu. Już na domenie w zasadach grupy (Konfiguracja komputera\Szablony administracyjne\Sieć\Pliki trybu offline\Pliki niebuforowane) do plików niebuforowanych dodałem rozszerzenie " *.dbf " lecz to nie pomaga. Dzieje się to na stacjach roboczych z systemem XP. Jakieś pomysły ??

 

Rozwiązanie: W (Konfiguracja komputera\Szablony administracyjne\Sieć\Pliki trybu offline\Pliki niebuforowane) pliki niebuforowalne wystarczy włączyć, ale bez dodawania tych rozszerzeń w polu “rozszerzenia” i pomogło.

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:

322389
(http://support.microsoft.com/kb/322389/)
Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Od kiedy tylko pojawił się SP3 to był instalowany na stacjach roboczych, więc wszędzie jest zainstalowany na XP’kach.