Windows 64-bit, programy też w 64-bit

czy jak będę mieć windows 8.1 64-bit, to muszę pobierać programy z 64, w nazwie?

Cześć,

 

Nie ma znaczenia, możesz pobierać i instalować zarówno programy w wersji 32 jak i 64 bitowej.

Nie nie musisz. Każdy powinien zadziałać. Ja praktycznie od kąt pamięć RAM stała się dość przystępna cenowo pracuje na systemie 64bit i nie maiłem żadnych problemów z programami. Zdarzyć się mogą wyjątki np. 7-zip który podczas instalacji wersji X86 na systemie 64bit pokaże komunikat że wersja jest niezgodna z systemem, ale bez obaw, w takich przypadkach z reguły dostępna jest wersja na 64bit. Jeśli program nie występuje w odmianie 32/64bit wówczas normalnie się instaluje.

 

Na dysku C będziesz miał dwa foldery:

Program Files

i Pliki programów (X86)

 

w pierwszy lecą pliki programów 64bit w drugi programy 32bit.

Nie musisz, jedynie sterowniki muszą być 64 bitowe. Programy 32 bitowe działają normalnie i nawet  mają swój katalog np. Program Files (x86), a dla programów 64 bitowych Program Files. Podobne jest z katalogami systemowymi: SysWOW64 i System32. Zresztą, programów  64 bitowych wcale nie ma tak dużo.

aha, dzięki. ktoś mi powiedział, że dla systemu 64-bit, trzeba od 4 gb ram, czy to prawda?

Cześć,

 

Majac system w wersji 64 bitowej wykorzystasz 4 i więcej GB pamięci ram, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować 64 bitowy system na komputerze z mniejszą ilością pamięci.

Nie wiem skąd ta “miejska legenda:wink:

dzięki wielkie, bo kompletuję nowy komputer i się pytam.

Ja kilka lat używałem Windows Vista a później Windows 7 w wersji 64bit mając tylko 2 GB ramu.

Działało idealnie :slight_smile:

Już czwarty rok bezproblemowo chodzi u mnie acer aspire z win 7 x64. Fakt, że musiałem zredukować soft od producenta, ale instaluję programy 32 bitowe i czasami na 64 bit, bezproblemowo.

Od naciśnięcia powera, w 40s już klikam w net.

 

4GB RAMu, to nie jest dolna granica wymagań systemu. Ale dobrze jest mieć zapas pamięci dla ciężkich aplikacji. U mnie ze stronicowaniem, - net, biuro, video HD, biorą ok 1GB pamięci, a dostępnej ze stronicowaniem jest 4GB. Czy ja kiedyś to wykorzystam? Laptop, to nie do gier, ale też można pograć w wiele gier, - niewymagających… taki rise of atlantis bierze ok 400MB RAMu, ale z zadeklarowanej wielkości, czyli z wielkości pamięć ram + pamięć stronicowania.

 

Lubię też tych wszystkich, którym te same aplikacje, co ja uruchamiam, “biorą” pamięci dwa razy tyle, albo trzy razy tyle, co u mnie. :smiley: