Windows 7, 32 bit a 64 bit

Witam,

otóż moje pytanie jest bardzo proste mam zamiar kupić windows 7 ale nie wiem czy 32 bit czy 64bit, czy mi pójdzie na komputerze i tu jest pytanie

co zadziała bez żadnych zarzutów z moim sprzętem

Procek

AMD ATHLOX II X4 3.1 GHZ

Ram

goodram ddr3 2gb 1333 cl9 x2

Karta graficzna

VGA Gainward GT240 z CUDA 1024 ddr3 128bit DVI H

Proszę odp. na moje pytanie jak najszybciej :smiley: dziękuje

W twoim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie 64 bitowy system.

Będzie użyte całe 4GB RAM`u oraz aplikacje 64-bitowe będą działały szybciej.

aha dziękuje bardzo

Dodam , że na 64bitowym systemie aplikacje 32 bit działają normalnie, a 64 bitowe szybciej, jak wspomniał XeonBloomfield.

Nie działają 16 bitowe programy ale takich już się nie używa ani nie produkuje (chyba).

Ze sterownikami na Win 7 x64 nie będzie raczej problemu, chyba że masz jakiś bardzo stary sprzęt ale na taki to w większości i tak nie ma sterów do Win 7 ani nawet do Vista.

Bierz x64 - ja mam zainstalowany (OEM Acera) na mini-notebooku Acera na Celeronie 1,66 GHz z 2 GB RAMu - i system sprawuje się świetnie.

Na stacjonarnym C2D 2,66 GHz z 4 Gb Ramu - mam 32 bitowy (BOX) i nie mam czasu przeinstalować - ale też już bez obaw postawię x64 (32 zainstalowałem na początku bo bałem się o kompatybilność itd. - teraz nie mam już wątpliwości że najwyższy czas na x64 :slight_smile:

Pozdrawiam.

Ja brałbym Windows 7 x64

64-bitowe systemy to przyszłość, a raczej teraźniejszość…

Do obsługi więcej niż 3 z kawałkiem GB RAM`u potrzeba już 64-bitów, ponieważ jest ograniczenie 32-bitowego systemu.

Oczywiście istnieją wyjątki, jak na przykład Windows Server 2003 w edycji “Datacenter” oraz “Enterprise”, które obsługują na 32-bitowych maszynach do 64GB RAM`u, lecz cena tych edycji tego systemu to duży wydatek.

Różnice pomiędzy 32, a 64-bitami testowałem na systemie Ubuntu 10.04… Czy w ogóle jakaś była ? Ba, a nawet ogromna… Wydajność systemu 64-bitowego wzrosła o kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) procent w porównaniu do jego 32-bitowej wersji…

Jeśli masz zamiar kupić, a nie piracić, to nie warto moim zdaniem wydawać pieniędzy i pchać się w 32 bit, tym bardziej że masz tyle pamięci, 64bit jest bardziej przyszłościowe i z miesiąca na miesiąc nabiera większej popularności.

aha a jeszcze jedno pytanie bo ja mam 4 rdzeniowy procek czy to nie zpowolini win 7 x64 ?

Cyba91 dobrze pisze…

Jeżeli ktoś ma 2GB RAM`u i kupi 32-bitową wersje systemu to jego strata, bo po dodaniu kolejnych 2GB do komputera do obsługi pełnych 4GB pamięci potrzeba będzie 64-bitowej edycji systemu. Oczywiście mowa tutaj o edycji OEM, bo w BOX zdaje się są dwie płyty z dwiema opcjami.

Swego czasu była możliwość dokupienia drugiej płytki na przykład z 64-bitową wersją dla posiadaczy 32-bitowego systemu OEM za opłatą.

System będzie niczym błyskawica 8)

nie, spowolni, Na nosniku instalacyjnym jest jednoczesnie wersja 32 bitowa jak i 64 bitowa (x86, x64) i klucz dziala w obu wersjach.

4 rdzeniowy ma spowolnić ?

Na 2 rdzeniach i widać ogromną różnice pomiędzy 32-dwoma i 64-czterema bitami, więc nie ma raczej żadnego powodu, aby dodatkowe rdzenie spowalniały system. Zresztą istnieją również 1 rdzeniowe 64-bitowe procesory i mają te dodatkowe “bity” nie przypadkowo…

Tak naprawdę nie ma różnicy jaką wersję się kupi, gdyż nawet w przypadku OEM gdzie często w ogóle nie mamy płytki od windy a tylko recovery możemy bez problemu zainstalować inna wersję(32/64) systemu i wciąż będzie to legalne. Teoretycznie powinniśmy to zrobić jedynie z oficjalnego nośnika i przy instalacji użyć naszego klucza, no ale jeżeli ma się pewne źródło (bez wirusów) do ściągnięcia, to nikt też nam nic nie zrobi :slight_smile:

Akurat odnośnie tego pisałem swego czasu specjalnie do ms bo chciałem tak zrobić na lapku i powiedzieli mi że nie ma problemu gdyż licencja rozróżnia jedynie wersje typu hp, pro i ultimate, a nie ma w niej nic o 32/64