Windows 7 32 bit i 8 GB Ramu?

Witam :slight_smile: Mam pytanie bo posiadam windows 7 ultimate 32 bit i mam 4 GB ramu i czy można dokupić jeszcze jedną kość po 4 GB , bo z tego co mi się obiło o uszy windows widzi tylko 3.75 .

W7 32 bitowy wykorzysta około 3.25 do 3.5 GB ram.

Czyli nie ma sensu kupować jeszcze jednej kości 4 GB ( DDR 3 ) , bo komputer jest naprawde mocny a jednak nie pogardziłbym jeszcze jedną kością? 

Trzeba by było przejść ba 64 - nie ma sensu.

No nic szkoda . Mogłem pomyśleć wcześniej teraz jak mam wszystko zainstalowane …

Instalacja systemu 64bit zamiast 32bit wymaga formatowania partycji, więc dane które na niej masz będą utracone. Co do aplikacji, jak masz na innej partycji i nie będziesz jej formatował, to zostaną, ale to czy będą działać to odrębna kwestia.

pożycz wersje 64 bity od znajomego ,a wpisz swój serial i wszystko jest legalne 

Trzeba instalować na nowo system 64 bitowy.

Nie ma możliwości zmienić 32 bitowej architektury na 64 bez kompletnej reinstalacji systemu (formatowanie partycji systemowej), można tak zrobić tylko z identycznym systemem (również pod względem bitowym).

 

 

Jeśli sam nie usuniesz tej partycji to nic się nie stanie.

 

 

Aplikacje będziesz musiał zainstalować ponownie (aplikacja to nie tylko pliki na dysku ale też wpisy w rejestrze, który zostanie utworzony od nowa).

Czyli dzisiejszy dzień zapowiada się iście instalacyjny :smiley: Dzięki za odpowiedz . Mam nadzieje że wyrobie się przed 18 :stuck_out_tongue: Tylko trzeba jeszcze zgrać wszystkie zdjęcia itd w razie W :slight_smile: Jeszcze raz Dziki : )

nie wydaje i się aby to było legalne taka zmiana jest legalna tylko w przypadku wersji box najprawdopodobniej klucz może zadziałać ale z leglanością w wersjach OEM  ma to mało wspólnego

dzięki Atronics za wiad. nie wiem ja rozmawiałem jakieś 3 miesiące temu i powiedziano mi że właśnie w przypadku wersji OEM i różnicy w w wersjach architektury (32/64 Bity) klucz przypisywany jest tak jak pisałem do konkretnej wersji,potwierdzeniem  legalności jest albo COA (certyfikat autentyczności ) lub w przypadku np dawniej msdnaa Mail potwierdzający pobranie oprogramowania   ,lub rachunek bądź faktura na tam wyszczególniona jest zazwyczaj konkretna wersja systemu. ale może coś się pozmieniało , również wykładowca w mojej szkole mówił o właśnie takim sposobie licencjonowania