Windows 7 32 czy 64 bitowy na 2GB RAM'u

32-bitowy system obsłuży 4GB ramu płyta rezerwuje pamięć sprzętową i/lub dla układu graficznego.

Przy 3GB RAMU 64B dobrze system sprawuje się ;)  sam mam  tak.

A czemu miał by źle?

Ja nie mam tak starszego drugiego kompa, bo z roku 2008/09 i tam mam wsadzone 2 GB RAM, i działa na nim W8.1 x64 gdzie działa stabilnie.

nie rozumiem czemu ludzie traktują systemu 32 i 64-bitowe jak inne systemy to jest przecież ten sam system różnica jest w ilości bitów adresacje, do 64-bitowego trzeba mieć odpowiedni procesor ale różnica jest taka że 32-bitowy obsłuży do 4GB ramu a 64-bitowy do większych wartości często określonych przez producenta systemu, a po za ty to jest dokładnie to samo,

 

instalacja 64-bitowego systemu na 3GB ram to głupota bo nic to nie daje tylko zabiera więcej miejsca na HDD i zabiera więcej ramu a przy takiej ilości zabieranie jakiej kolwiek ilości ram jest błędem

@bart86, pewnie dlatego, że system 64-bitowy to nie tylko możliwość zaadresowania większej ilości RAM-u.

A co jeszcze?

System jest ten sam.

Np. instalacja 64 bitowych programów.

Ale my tu mówi o systemie i jego instalacji na różnej ilości pamięci RAM. A program w wersji 32-bitowej a 64 jest taki sam.

To chyba oczywiste, nie?

 

Jądro dla systemów x86 i x86-64 jest wspólne od czasów Visty.