Windows 7 32 czy 64 bitowy na 2GB RAM'u

czy to ma jakieś znaczenie?

często czytam, że 64bitowy system ma większe wymagania co do ilości pamięci RAM

Cześć,

 

Przy 2GB pamieci ram zostań przy systemie 32 bitowym.

Jeśli nie planujesz powiększenia pamięci RAM, to instalacja x64 nie ma sensu. 

U mnie 64bit Win7 banglał na 2GB i jakoś nic nie wybuchło… 

Wybuchnąc może nie … ale muli to niemiłosiernie. 

Chodzić to będzie chodzić, ale nie ma najmniejszego sensu instalowania, gdy masz taką ilość RAMu. Tak jak pisano wyżej, jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie zwiększać pamięci do 4 GB lub więcej, zainstaluj wersję 32 bitową.

Również mam 2GB RAM, i instalacja W7 x64 była bez sensu. Windows stał się strasznym mułem.

Przesada. Zapotrzebowanie na RAM jest trochę wyższe, ale nie na tyle żeby system określić “mułem”. Problem macie gdzie indziej. 

Trzeba było tego Muła wygonić z kompa. U mnie nic nie muliło, grałem też w kilka gier wymagających Win7 i też nie było problemu. Nie wiem co za śmieci macie nawrzucane w system, fakt że aplikacje wymagające sporej ilości RAMu wymuszą mielenie przez HDD. Zresztą przy cenach pamięci żaden problem dorzucić choć ten 1GB (w końcu nie musi być nowa).

problem w tym, że to stary komputer i te 2GB to max :wink:

No to po diabła zastanawiasz się nad 32 czy 64? Dla lepszego samopoczucia?

Jak ktoś ma minimum 3GB ramu to moze przesiadać się na X64 jak ma niej lepiej zostać na x86.

na 3GB też nie widzę sensu ładowanie systemu 64-bitowego, 32-bitowy obsługuje do 4GB

Cedar - bo chcę wiedzieć, czy jest jakakolwiek różnica w działaniu czy stabilności systemu!

Czyli wychodzi na to, że wyłącznie system 64 bitowy warto instalować gdy ilość RAM przekracza 4GB?

OD 4GB RAM wzwyż możesz śmiało instalować x64.

4GB na 64x minimum do optymalnej pracy. Chociaż przy dzisiejszych aplikacjach dla mnie na przykład 4GB to już mało i zastanawiam się nad kupnem kości co najmniej 8GB. Posiadam 12GB na kilku kościach, ale niestety prawie pasywne chłodzenie zasłania mi kilka slotów i mieści się tylko jedna kość :smiley: nie przewidziałem tego przy zmianie chłodzenia :[

Instalację systemów 64-bit poleca się od 3GB pamięci

system jest ten sam co to ma do stabilności?  masz google? http://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_64-bitowa

Raczej od 4 GB.

Na takim powolnym staruszku nie ma sensu przeprowadzać takich testów.

Obie wersje systemu są tak samo stabilne.

 

System 32 bit obsłuży tylko około 3,25 -3,5 GB pamięci RAM a system 64bit nie ma tego ograniczenia, dlatego jeśli mamy w komputerze powyżej 3,5GB pamięci RAM i chcemy ją mieć całą dostępną, to instalujemy 64bit