Windows 7 32 czy 64 bitowy na 2GB RAM'u

(Robin-Otzi) #1

czy to ma jakieś znaczenie?

często czytam, że 64bitowy system ma większe wymagania co do ilości pamięci RAM

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Przy 2GB pamieci ram zostań przy systemie 32 bitowym.

(Odyniec_Stary) #3

Jeśli nie planujesz powiększenia pamięci RAM, to instalacja x64 nie ma sensu. 

(witek-pl) #4

U mnie 64bit Win7 banglał na 2GB i jakoś nic nie wybuchło… 

(GeloXD) #5

Wybuchnąc może nie … ale muli to niemiłosiernie. 

(janki111) #6

Chodzić to będzie chodzić, ale nie ma najmniejszego sensu instalowania, gdy masz taką ilość RAMu. Tak jak pisano wyżej, jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie zwiększać pamięci do 4 GB lub więcej, zainstaluj wersję 32 bitową.

Również mam 2GB RAM, i instalacja W7 x64 była bez sensu. Windows stał się strasznym mułem.

(Odyniec_Stary) #8

Przesada. Zapotrzebowanie na RAM jest trochę wyższe, ale nie na tyle żeby system określić “mułem”. Problem macie gdzie indziej. 

(witek-pl) #9

Trzeba było tego Muła wygonić z kompa. U mnie nic nie muliło, grałem też w kilka gier wymagających Win7 i też nie było problemu. Nie wiem co za śmieci macie nawrzucane w system, fakt że aplikacje wymagające sporej ilości RAMu wymuszą mielenie przez HDD. Zresztą przy cenach pamięci żaden problem dorzucić choć ten 1GB (w końcu nie musi być nowa).

(Robin-Otzi) #10

problem w tym, że to stary komputer i te 2GB to max :wink:

(Cedar) #11

No to po diabła zastanawiasz się nad 32 czy 64? Dla lepszego samopoczucia?

(Rmk) #12

Jak ktoś ma minimum 3GB ramu to moze przesiadać się na X64 jak ma niej lepiej zostać na x86.

(bart86) #13

na 3GB też nie widzę sensu ładowanie systemu 64-bitowego, 32-bitowy obsługuje do 4GB

(Robin-Otzi) #14

Cedar - bo chcę wiedzieć, czy jest jakakolwiek różnica w działaniu czy stabilności systemu!

Czyli wychodzi na to, że wyłącznie system 64 bitowy warto instalować gdy ilość RAM przekracza 4GB?

OD 4GB RAM wzwyż możesz śmiało instalować x64.

(Mswsquad) #16

4GB na 64x minimum do optymalnej pracy. Chociaż przy dzisiejszych aplikacjach dla mnie na przykład 4GB to już mało i zastanawiam się nad kupnem kości co najmniej 8GB. Posiadam 12GB na kilku kościach, ale niestety prawie pasywne chłodzenie zasłania mi kilka slotów i mieści się tylko jedna kość :smiley: nie przewidziałem tego przy zmianie chłodzenia :[

(JeyJey) #17

Instalację systemów 64-bit poleca się od 3GB pamięci

(bart86) #18

system jest ten sam co to ma do stabilności?  masz google? http://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_64-bitowa

(Odyniec_Stary) #19

Raczej od 4 GB.

(Cedar) #20

Na takim powolnym staruszku nie ma sensu przeprowadzać takich testów.

Obie wersje systemu są tak samo stabilne.

System 32 bit obsłuży tylko około 3,25 -3,5 GB pamięci RAM a system 64bit nie ma tego ograniczenia, dlatego jeśli mamy w komputerze powyżej 3,5GB pamięci RAM i chcemy ją mieć całą dostępną, to instalujemy 64bit