Windows 7 32bit czy 64bit

Witaj od kilku miesięcy jest użytkownikiem Visty Basic, którą postanowiłem zamienić na win 7.

Która wersja (32bity czy 64bity) będzie mi się bardziej opłacać ?

Moja specyfikacja:

Asus K50AB-SX0011a

CPU: AMD Athlon X2 Dual Core QL-64 2.10Ghz

RAM: 3GB

ATI Radeon HD 4570 512 MB

Jeśli do tego pudełka co wymieniłeś masz przyczepiony jakiś stary albo mało popularny sprzęt, typu skaner, kamerka, drukarka itp, itd - wybierz x86. Nie będziesz się wkurzał brakiem sterowników

Jeżeli jesteś grafikiem bądź inżynierem pracującym dużo z programami CAD - weź x64 - będziesz mógł wykorzystać dużo więcej pamięci RAM niż masz w tej chwili

Jeżeli dużo grasz i nie zamierzasz w ciągu najbliższych kilku lat zmieniać systemu (nie będziesz zamierzał :slight_smile: )- wybierz x86. gry w niemal 100% są i tak 32-bitowe, nie ma większego sensu “puszczać” ich przez Windowsowy emulator x86 WOW64

Dziękuję za odpowiedź, wybieram system 32bitowy.

Temat można zamknąć.

a system 32 bit nie jest wolniejszy od 64 bit ja ci radzę wybrać 64 bitowy

ja też polecam 64 bitowy,

gdy miałem windows 7 32 bity to co kawałek problemy były z nim, dołożyłem 2 GB ramu i postanowiłem spróbować systemu 64 bity - już od ponad pół roku nie robiłem formatu - wszystko działa jak by dopiero był na świeżo zainstalowany,

a z 32 bitami było tak że 3 miesiące to było max jego użytkowania - sypał się

Ja również przychylę się do wyboru Windows 7 64 bit jest to jednak jakiś krok w nowoczesność … 32 bit już powoli będą odchodzić … a co do programów , to już jest ich coraz więcej na ta platformę . !

Czyli jednak uważacie że na tym lapku lepszy by był 64bitowy.A co do gier, nowsze tytuły by chodziły ?

Tez stawiam na 64-bitowy system. Wszystkie programy 32bitowe na nim działają. A ta sprawa ze sterownikami nie jest do końca prawdą, bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że windows ma wgrane większość sterowników do urządzeń zewnętrznych. :slight_smile:

Co do tych gier, czy nowsze by chodziły, to nie specjalnie ma tu znaczenie 64, czy 32 bit będą działały podobnie (nie powinno być problemów), bo większość będzie i tak zależała od karty graficznej :slight_smile:

Jeśli cena jest podobna to nie ma sensu kupować wersji 32-bitowej chyba, że masz np. jakiś bardzo stary sprzęt, który nie będzie działał w tej wersji Windowsa. Do niedawna było niewiele programów wykorzystujących architekturę 64-bitową ale ostatnio powstaje ich coraz więcej. Bierz 64 bity!

Ja na twoim miejscu radziłbym wziąć 32bitową wersję dlatego że masz 3gb ramu (no chyba że planujesz dokupić trochę ram w najbliższym czasie).

Ja mając Windows 7 x64 z 2gb a teraz z 4gb ramu widzę róznicę może nie jakąś kolosalną ale zawsze :slight_smile:

Twój wybór :slight_smile: