Windows 7 64 bit czy oplaca sie instalowac

Najpierw dowiedz się po co powstał Tryb XP, przy okazji też wyjaśni ci to dlaczego oficjalnie może być instalowany na wersjach Pro, Ultimate i jakiejś tam jeszcze. Zwykłym użytkownikom domowym, według Microsoft, Tryb XP jest niepotrzebny, dlatego też w Home Premium i niższych edycjach windows 7,trybu XP oficjalnie nie zainstalujesz .

Windows 7 x64 możesz na takim sprzęcie od razu zainstalować. Ja mam wszystko gorsze, a mam też x64, bo taki procesor i nie zacina się system, działa płynnie bez żadnych problemów. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby np. nie działał mi jakiś program x86, albo że nie działa mi jakaś starsza gierka. Home Premium wystarczy, jeśli zajmujesz się jakoś specjalistycznie to wtedy Ultimate.

Bzdurą roku jest ten fragment o nie działających aplikacjach i grach. Używam Windows 7 x64 stosunkowo niedługo, bo 4 miesiące ale póki co nie miałem żadnych, ale to żadnych problemów. Kolega za to dużo gra, ma już no będzie już pewnie ze 2 lata - i ani razu nie skarżył się na jakiekolwiek problemy z jakąkolwiek grą. PAE? Różnie to działa i potrafi namieszać bardziej, niż to warte - osobiście bym z tym czymś nie ryzykował tylko normalnie wziął i zainstalował x64 - 700MB to nie tak znowuż mało, a w przyszłości może się okazać, że potrzebne będzie więcej to wtedy bezstresowo dołożymy jeden czy dwa moduły i wszystko zadziała :smiley:

Dobrze piszesz. Ja na słabszym komputerze, 64-bitowym procku i Win Ultimate x64 nie mam żadnych problemów z sterownikami, programami, gierkami - bo lubię zagrać.

Śmiało instaluj skoro masz 4GB ramu, ja na moim sprzęcie uzyskałem zadowalający przyrost FPS, mam 7 x64 od roku i nie zdażyło mi się, żeby jakiś program nie działał.

  • Witam. Każdy ma poniekąd rację. PYTANIE DO MAEY. Po co Ci system 64 - bitowy. Czy zamierzasz dokładać RAM ??

Nie opłaca się instalować Windows 7 64 bity, jeżeli nie zamierzasz zwiększyć RAM - u. Poza tym, zobacz, ile RAM obsłuży Twoja płyta główna.

Pamięć operacyjna, karta grafiki, oraz procesor, to nie wszystko. FPS - y nie są zależne wyłącznie od systemu, ale przede wszystkim sporo od karty graficznej.

  • Przykład, na potwierdzenie moich słów. W poprzednim komputerze miałem Pentium D 3.2GHZ, 4GB RAM ( XP wykrywał 3.5GB ), karta graficzna była

GeForce 7600GT ( 256MB ) i w grach miałem po 60 fps. Wszystkie ustawienia w grach były 1920x1200 ( bo takie max monitor pozwala ). Włożyłem potem Asus 8600GTS 512MB,

miał dodatkowe zasilanie, i nagle w grach zrobiło się 30fps. A różnicy w obrazie żadnej nie było. Obecny komputer… Gram w MW3, wysiadam z Humvee, przy włączonym fraps - ie

150 FPS LOL :smiley: później akcja, 120fps :smiley: nie wiem, ile było później, bo fraps przestał działać i się wyłączył.

150FPS w MW3 na 1920x1200 na GTX 560 Ti? Na low jestem skłonny uwierzyć, ale na high/ultra już nie.

Na maksymalnych ustawieniach płynnie chodzi. Poza tym, nie jest to specjalnie wymagająca gra. P.S. Twój problem, nie chcesz to nie wierz.

@profesorekml

Może i płynnie, sprzęt 1. klasa ale moim zdaniem nie 150FPS. Pozatym, nie róbmy offtopicu.