Windows 7 64 bit czy oplaca sie instalowac

Witam zastanawiam się nad przejściem z wysłużonego już xp na 7 Konkretnie 64 bit’owa czy na takim zestawieniu opłaca instalować się ja ?

Geforce GTX-260

Intel core quad 2.33GHz x4

4g ramu Kingstona ddr2 800Mhz

Płyta główna_ nie pamiętam dokładnie musiałbym zajrzeć Jednak trochę późno Dokładne informacje podam jakoś po południu co to frimy to jest to Asrock

Jeśli zły dział to przepraszam oraz Pozdrawiam

Tak.

Nie. Nie opłaca się jeżeli

  • nie zajmujesz się zawodowo grafiką 2 i 3d

  • nie zajmujesz się zawodowo muzyką i nie korzystasz z wtyczek VST 64 bitowych

  • lubisz grać

Dlaczego się nie opłaca? Wystarczy w 32 bitowej wersji włączyć w programie SunriseSeven obsługę PAE. Błąd pamięci dotyczył systemów starych.

Wiele gier nowszych (głównie moduły zabezpieczające ) i tych starszych może mieć problemy z systemem 64 bitowym. Część programów w trybie 32 lubi się krzaczyć bez powodu. 7 - 64bit co prawda nie jest Vistą 64, na której połowa programów działała źle, ale to raczej chodzi o twórców oprogramowania. Starsze programy i gry po prostu odmówią współpracy.

Jeśli masz możliwość to 64 bity a nie 32 żeby bawić się w jakieś PAE żeby widziało mu w systemie 4 giga ramu.Od 1,5 roku mam ten system i nic mi się nie krzaczy.Ma dobrą kartę graficzną i dobry procek na których raczej nie będzie uruchamiał programów czy gier z przed dekady :).Śmiało instaluj JARObb

polecam 7 x64 bit. XP to przeżytek no i jakieś 0.75GB RAM ci się marnuje teraz bo na 99% masz wersję 32bitową…

Zupełnie się z tym nie zgadzam.Mity dotyczące systemów x64,jak widzę mają się dobrze :slight_smile:

Jak dotąd a używam W7 już długo,nie udało mi się zainstalować tylko VAG-COMA,programu diagnostycznego do mojego auta.I autor jeżeli używa jakiegoś specjalistycznego oprogramowania,to powinien sprawdzić jak sytuacja wygląda na x64.

Ja bym śmiało instalował 7 :slight_smile:

Nie zgadzasz się ale przykładów mogących zaprzeczyć temu co napisałam nie posiadasz. Nie widzę więc sensu Twojej wypowiedzi [-X :stuck_out_tongue:

Xanthia , a Ty podałeś jakieś przykłady na potwierdzenie swojej teorii?

U mnie na 64 bit Windows 7 nie ma żadnych problemów ani ze starszymi programami czy grami ani z tym, że są 32 bitowe.

Jako przykład mogę podać to, że zainstalowałem jako administrator, w trybie zgodności z XP SP3 syntezator mowy Expressivo 1.3.2 i działa bezproblemowo, a służy mi wyłącznie do czytania napisów w filmach.

Jako przykład gry mogę podać Medal Of Honor Airborne zainstalowany i działający bez żadnych trybów wstecznej zgodności.

Wybacz ale to Ty nie podałaś przykładów.Same ogólniki typu:

Np,jakie? Instalowałem u siebie już kilka gier i problemów nie miałem.

Np.Jakie.Nie zauważyłem problemów innych niż te które czasem miewałem na 32 bitach.

Może bardzo stare gry.Ja bez problemów odpaliłem takie gry jak MOH czy COD z przed kilku dobrych lat.

Nie twierdzę że na x64 działa wszystko,ale większość typowych użytkowników nie będzie miało problemów :slight_smile:

Problemy z zabezpieczeniami do Heroes, The Longest journey, DreamFall.

Problemy z oprogramowaniem do wirtualnych drukarek, starsze wtyczki VST, starsze filtry i rozszerzenia do PS, niektóre skrypty.

Z tym się mogę zgodzić że niektóre mogą sprawiać problemy.Dlatego napisałem wcześniej że należy sprawdzić oprogramowanie na którym się pracuje przed przejściem na x64.

Co do gier się nie wypowiem bo nie miałem z nimi do czynienia.Ale zabezpieczenia maja to do siebie że głównie sprawiają problemy.Niezależnie od systemu :stuck_out_tongue:

Jak masz orginalny xp to kup coś takiego i masz i 32bitowa wersje i 64 sam sprawdzisz na której lepiej

http://www.komputronik.pl/product/86353 … grade.html

albo

http://www.komputronik.pl/product/81118 … L_BOX.html

Nie zajmuje się grafiką, ani muzyką.

Korzystam z programów w wersji 64 bitowych.

Lubię grać.

Słowem @Xanthia pisze o starych mitach :slight_smile: Pewnie dalej żyje w czasach pamięci określanej jako maksimum przez Bill-a :slight_smile:

Programy nie mają już błędów w wersjach 64 bitowych :slight_smile:

Mam Win7 64 bit i żadnych problemów ze starszymi programami - przesiadłem się z XP. A swoją drogą w przypadku wielu programów (z oczywistej przyczyny chodzi o bezpłatne) wystarczy zadać sobie trud i zaktualizować je do najnowszych wersji - niekoniecznie 64, bo wiele takowych nie ma.

Masz rację. Dla szpanerów konieczny jest system 64bitowy, nawet jeśli nie wiedzą do czego im to potrzebne.

Mylisz się - niemam ajfona :slight_smile:

Po prostu jeżeli wszystko mi działa idealnie to dlaczego nie mam mieć systemu bardziej nowoczesnego?

Co za bzdury… Posiadam x64 Win 7 Home Premium na jednym, a x64 7 Pro na drugim laptopie i na obu nie ma najmniejszego problemu z żadnym programem, ani grą, nawet starszymi, a już w ogóle z zabezpieczeniami. Mit, mit, jeszcze raz mit.

Pod ten sprzęt jak najbardziej x64 instaluj.

Racja. Mit. Dlatego też 7 oferuje tryb WindowsXP :smiley: Skoro nawet Microsoft uważa, że jest on potrzebny to widzę błąd w Twoim rozumowaniu.

Zapominasz też o muleniu przy aplikacjach 32 bitowych bo windows 64 musi emulować tryb 32 bit, a tych jest 99,5% Reszta to aplikacje prawdziwie 64 bitowe.

A tu jeszcze parę powodów - eng http://www.sevenforums.com/general-disc … rison.html Z ważniejszych, większe zużycie pamięci, problemy ze sterownikami do starszego sprzętu (standard), niestety do skanerów, drukarek itd też :frowning:

no tak do mojej 15 letniej karty muzycznej ze starego kompa nie ma juz sterownikow… ALE ta karta muzyczna jest gorsza od tej zintegrowanej… po drugie kolega ma dobry i w miare nowy sprzet wiec najmniejszych problemow nie bedzie mial…

Instaluj Win 7 x64 a napewno poczujesz roznice…

ja mam juz Win 7 zainstalowany 2 lata, nic nie muli, nie trzeba go przeinstalowywac… Win 7 to obecnie najlepszy system, nawet 8ka go nie pobije

A niech instaluje x64 :slight_smile: Jeszcze wróci tu narzekać, a wtedy będziecie mu odpowiadać, dlaczego go namawialiście na tą wersję. :slight_smile: