Windows 7 64 bit, czyli jakie programy z tego korzystają


(system) #1

Witam wszystkich, zakładam ten temat z dość ważnego powodu, dużo osób na wielu forach pyta się czym różni się 64 bitowy system od 32 bitowego, ale pomija zapytanie jakie aplikacje są napisane pod 64 bitową architekturę, jakie aplikacje wykorzystują jej potencjał. Dlatego w tym temacie chciałbym zamieszczać i wy też to róbcie, aplikacje wykorzystujące 64 bity, tak aby każdy nowy user wiedział, które aplikacje obsługują tę technologię a które nie.

Sam zaczynam przygodę z 64 bitowym system, dlatego zachęcam wasz jako pierwszych do zapodania listy programów 64 bitowych. :lol:


(kriston) #2

To może ja zacznę od tej stronki : http://64-bity.pl/ Warto się z nią zapoznać szukając programów 64bitowych.


(system) #3

Ciekawa stronka, szkoda że dość nieaktualna :frowning:


(Łukash) #4

Tu aktualniejsza stronka , http://www.x64bitdownload.com/ :wink: Mają sprawną wyszukiwarkę :slight_smile:


(system) #5

Tak się zapytam z czystej ciekawości czy flash 64 bitowy naprawdę działa lepiej od 32 bitowego, słyszałem od kolegi że nie obciąża aż tak procka jak wersja 32 bitowa :lol:


(Łukash) #6

Sławekn , nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam przetestował :slight_smile: Jeżeli masz system 64bit to staraj się instalować wszystko co ma natywne wsparcie ,w wersji 64bit .


(system) #7

Tylko nie wszystko ma natywne 64 bity z przeglądarek to chyba tylko lisek 3.6 czy jakoś tak chrome jest ale na linuksa 64 bitowe, pozostaje opera :lol:


(Łukash) #8

To prawda że nie wszystko jeszcze ma na dzień dzisiejszy wsparcie. Firefox http://wiki.mozilla-x86-64.com/Firefox:Download , 4.0b9pre http://nightly.mozilla.org/ ,Opera na razie też tylko pod FreeBSD i Linux.


(system) #9

Ale i tak oficjalnie lisek4.0 64 bitów wspierał nie będzie a szkoda :lol:


(Łukash) #10

Szkoda ,ale niech Mozilla najpierw opanuje 32 bity :lol: .Na pewno nie długo ten stan rzeczy się zmieni ,popularność x64 wzrasta wraz z wzrostem popularności Windows 7 ,programiści zapewne w tym kierunku działają/będą działać.


(system) #11

32 bity to przeszłość Windows 8 już nie będzie 32 bitowy, tylko 64 i 128 bitowy, a tak w ogóle 128 bitów ciekawe kiedy programy zaczną z tego korzystać jak nawet z pełnym wykorzystaniem 64 bitów są problemy, a tu coś 2 razy więcej bitowego. :lol:


(Łukash) #12

No ,na pewno będą ciekawie te nowe Windowsy. Z tą 8 ,to nic pewnego że jakoby miała by wyjść tylko w x64 ,a to x128 w 8 to ponoć nieprawdziwe pogłoski i czysta fantazja ,a na pewno nie w wersji 8 i na pewno nie na domowe kompy/procesory.

Tu masz taki dosyć konkretny artykuł na ten temat http://msftkitchen.com/2009/11/128-bit- ... t-lie.html.


(system) #13

Nic mnie już nie zdziwi, ale faktycznie 128 bitów na razie nie będzie bo po co, skoro nawet z 64 bitów niewiele programów korzysta.