Windows 7 64-bit i aplikacje 32-bit

Witam

Posiadam Windows 7 Home Premium 64-bit, który zainstalowałem z płyty aktualizacyjnej z opcją „czystej” instalacji… Po instalacji Windows 7 dziwnie działa, mam problemy z uruchomieniem aplikacji 32-bit (IE8, MediaPlayer, aplikacje Windows Live i inne). Aplikacje 64-bit chodzą bez problemów. Objawia się to tym, że po uruchomieniu kursor myszy przez kilka chwil jest zajęty, a później nic się nie dzieje. Włączając Manager Zadań i zakładkę Procesy, „widać” że ten program jakby działał w tle, ale normalnie się nie uruchamia. Mimo najnowszych aktualizacji, to nie pomaga, nawet kolejna instalacja Windows. Przeżyłem małe zaskoczenie gdy po aktualizacjach pojawiło się znane okienko wyboru przeglądarki. Wybrałem więc IE8 i wszystko się „odblokowało”. Internet Explorer 8 32-bit, MediaPlayer, Messenger i inne programy zaczęły normalnie działać. Jednak cieszyłem się przedwcześnie, bo po restarcie znowu to samo. Jedynie MediaPlayer się naprawił. Nawet okno wyboru przeglądarki internetowej nie chce się już uruchomić. Aplikacje 64-bit działają a większość 32-bit nie. Były jakieś wyjątki, że uruchomiły się, ale nie pamiętam jakie to. Jedynie co pomaga, aby uruchomić aplikacje 32-bit, to we właściwościach danego pliku ustawić tryb zgodności np. XP SP3, ale to nie działa ze wszystkim, tych z Windows nie da się tak uruchomić. Próbowałem zainstalować FireFox, ale też się nie dało, a IE8 64-bit działa. Na co dzień używam Viste Home Premium 64-bit i tu nie ma problemów z aplikacjami 32-bit, normalnie wszystko działa. Może ktoś już miał do czynienia z podobnym przypadkiem, bądź wie o co chodzi 7? Pozdrawiam.

Dane z http://windows.microsoft.com :smiley: Jak masz 64bitowy system to instaluj przeznaczone do niego programy :stuck_out_tongue:

Rozumiem… :slight_smile: Jednak to jest dziwne, jak niektóre aplikacje wbudowane w Windows nie chcą działać… Na na Vista 64-bit normalnie “wszystko” działa…

To nie jest normalne zachowanie W7 x64. Zobacz co słychać w Podglądzie Zdarzeń Systemowych. Podaj konfigurację sprzętu (może jest za słaby na płynną obsługę WoW).

Uruchomiłem Podgląd Zdarzeń Systemowych, ale nie znalazłem nic konkretnego, poza 7 błędami. W Viście, mam sporo błędów i działa.

Mam wrażenie, że może coś źle działa z Wirtualizacją aplikacji 32-bit. Jest coś takiego w Viście. Jak uruchomię np. IE8 32-bit, to w Procesach pisze “iexplore.exe *32”… Może o to tu chodzi, jeśli tak co dalej…

Mój Komp:

Gigabyte GA-P31-DS3L

Intel Core 2 Duo E7200 s775

4 GB DDR2 (2x 2GB Dual)

Zotac GeForce 9800 ECO

Pewnie - 7 błędów + dziwne zachowanie komputera - to nic konkretnego :roll:

Skoro więc to nic konkretnego - widocznie tak ma być. (wiem że taka odpowiedź - to żadna odpowiedź - ale wróżyć nikt tu nie będzie).

To faktycznie nie jest normalne zachowanie “siódemki”. Odpal OTL’a i pokaż logi.

ulisses32 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

No dobra, tutaj http://wklej.org/hash/07add133438/txt/ jest mój log z OTL, mam nadzieje że coś to da. Jeszcze się pobawiłem 7 i faktycznie niektóre aplikacje się uruchamiają a inne nie. Może jednak coś z kompatybilnością, ale co np. z IE8 (32-bit), MediaPlayer, Messenger, FireFox, GG10… nie chcą się normalnie uruchomić, a bez problemu np. VirtuaDub, FreeCommander, nawet OTL i AQQ…