Windows 7 64 Bit - Nie widzi 4GB RAM

Witam mam taki problem, który nurtuje mnie od paru godzin. Mam kośći GoodRam DDR 400 Mhz 4x1GB. BIos wszystko widzi cacy. W Windowsie zainstalowana pamięć wynosi 4GB a dostępne tylko 3.12 GB. W ms config mam odznaczoną opcje pamięć maksymalna. W biosie nie mam funkcji Memory Remap Fature czy jakoś tak. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Podaje specyfikacje mojego PC:

Procesor AMD athlon x2 4200 2.4 Ghz

RAM 4 GB Goodram ddr 400mhz

Płyta ASROCK 939A785GMH/128M

Winowajcą w Twoim przypadku jest zintegrowany w płytę główną układ graficzny ATI/AMD.

Nie napisałeś czy posiadasz zewnętrzną kartę do przetwarzania grafiki.

Tzn. chodzi o kartę graficzną ?

Mam GT 220 Nvidia 1GB VRAM DDR5, jeśli oto chodzi.

Tak.

Wejdź do BIOS’u i wyłącz zintegrowaną Onboard VGA ->> Disabled

Ale zanim to zrobisz,zobacz w Menedżer Urządzeń czy pokazuje inną kartę grafiki niż ta którą używasz.

Sprawdż,czy nie masz w Biosie włączonej funkcji Shadow Memory,gdzie jakiś procent pamięci systemowej jest przekazywany karcie grafiki.Prawdopodobne,jeśli twoja płyta ma jeszcze zintegrowaną kartę grafiki i jest ona włączona,choć nie używana

Share Memory mam ustawione na Auto.

Za to Onboard VGA nie mam tej opcji.

Mam tylko wybór PCI , Pci Express oraz właśnie Odboard.

Ustaw na PCI Express i sprawdź.

Mam ustawione PCI Express nadal to samo ;/.

Zmień kości pamięci na slotach.Jeżeli masz cztery sloty RAM,wstaw do 1 i 3,albo A i B(cztery sloty to AA i BB).Jeżeli to nic nie zmieni,wyciągnij wszystkie i wstawiaj pojedynczo,może któraś jest uszkodzona.

Dodam, że jak włożę 256 MB zamiast 1GB System rezerwuje tylko 120 MB. Za to jak dołoże 1GB, już 856 MB . Można jakoś to ograniczyć ? Aby system w pełni korzystał z tych 4 GB. Głównie chodzi mi o gry.

Dodane 14.06.2011 (Wt) 17:54

Znalazłem !!