Windows 7 64 bit, system odtwarza audio/dźwięki po naciśnięciu przycisku +/- głośność

Witam, od pewnego czasu mam następujący problem.

 

Czasami gdy chcę system musi odtworzyć cokolwiek co wymaga odtworzenia dźwięku - nic się nie dzieje dopóki nie nacisnę na laptopie przycisku odpowiedzialnego za ściszenie/przygłośnienie.

 

Zdarza się że system czasami musi odtworzyć dźwięk bo wyskoczy jakieś ogłoszenie czy mój program pocztowy powiadamia o poczcie ale jest cisza, program pracuje jednak dopiero gdy nacisne wspomniany klawisz to słyszę stosowny dźwięk.

 

Sytuacja wygląda gorzej w przypadku odtwarzania jakichkolwiek multimediów czy to na stronach internetowych bądź w zainstalowanych odtwarzaczach wideo/muzyki. Gdy puszczam jakikolwiek materiał który zawiera audio to nie idzie i nie mówię o tym że po prostu nie słychać nic ale dany materiał wogóle nie odtwarza się, czy to youtube, czy to jakikolwiek media player - dopiero gdy nacisnę przycisk głośności.

 

Problem pojawia się głównie gdy używam słuchawek usb zawierających własną kartę dźwiękową, okazjonalnie bez słuchawek. Ostatnio nieraz musiałem restartować laptopa bo Skype nie mógł wykonać połączenia gdyż właśnie był problem z urządzeniem odtwarzającym.

 

Jestem w kropce.

Podaj markę i model laptopa.

 

Spróbuj przeinstalować sterowniki do dźwięku.

 

Czy w tej chwili korzystasz z jakiejś aplikacji dołączonej do laptopa, służącej do zarządzania dźwiękiem? Jeżeli tak, utwórz punkt przywracania systemu, odinstaluj ją.

Dzięki za odpowiedź i przepraszam za późną reakcję z mojej strony. Laptop to Lenovo Ideapad Z510. Przeinstalowałem sterownik audio i nadal to samo. Chciałbym spróbować zainstalować ponownie interfejs odpowiedzialny za wyświetlanie informacji używania klawiszy funkcyjnych ale za nic nie mogę sobie przypomnieć który sterownik za to odpowiada.

 

EDIT:

Ok, chodzi o Lenovo energy management. To ta aplikacja instaluje interfejs który wyświetla informacje dotyczące glośności i innych w tym interfejsie. Po jej odinstalowaniu wszystko chodziło ok. Tzn mogę podgłaśniać, rozjaśniać ekran bez problemu - jedynie bez interfejsu. Nie działają mi wtedy jednak przyciski odpowiedzialne chociażby za dzielenie ekranu co jest minimalnie problematyczne. Zainstalowałem aplikacje na nowo no i problem wrócił. Najchętniej bym ją usunął ale ta aplikacja gdy bateria jest w trybie power saver to utrzymuje ją w trybie naładowania do 60% więc przedłuża jej żywot. Czy da się ustawić w systemie by w trybie oszczędzania energii bateria była naładowana do max 60%?

 

W opisie problemu też źle opisałem użycie klawiszy funkcyjnych. Na laptopie po prostu naciskam f2/f3 żeby przygłośnić. Tzn wtedy to nie są f2/f3 ale po prostu przyciszanie i przygłaśnianie. By użyć f2/f3 muszę dodatkowo trzymać przycisk fn na dole klawiatury a nie w tym problem leży.