Windows 7 64 bit vs.32 bit

Witam.Mam pytanie teraz posiadam Viste 32 bitową, chciałbym zainstalować Windows 7 ale 64 bitowy, zastanawia mnie to czy wszystkie programy i sterowniki będą normalnie chodzić tak jak na wersji 32 bitowej :?: Tak w ogóle to jaka jest różnica między 32 bitowym systemem a 64 bitowym :?:

Będą chodzić nieznacznie wolniej. A jakie są różnice, to powie ci wujaszek Google.

nie, do*64 są oddzielne sterowniki. Będziesz musiał zainstalować nowe sterowniki (win7 powinien sam je pobrać, chyba, że używasz czegoś nietypowego)

Ktosiek100 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

Jeżeli masz procersor X64 i 4 giga ramu to Polecam, nic nie chodzi wolniej system chodzi szybko i stabilnie. A windows 7 ma to w sobie ze sam szuka sterowniki i je instaluje.

W moim przypadku musiałem doinstalować sterowniki dźwięku (a mam tylko zintegrowaną na płycie Gigabyte EP45-DS3R) i prawdopodobnie muszę doinstalować sterowniki do karty bezprzewodowej w laptopie ponieważ łącze jest bardzo wolne (piszę prawdopodobnie ponieważ nie jestem pewny czy to rozwiąże problem).

32bity VS 64bity

Podsumowując to polecacie instalować system 64-bitowy cz zwykły 32-bitowy :?: Chodzi mi o to czy takie popularne programy jak:Gadu-gadu, Adobe Reader, Office 2007, Norton Antywirus 2010 itd. będą normalnie działać na 64-bitowym systemie :?: Czy system 64-bitowy wygląda ładniej niż wersja 32-bitowa :?:

Polecamy system 64 bitowy. Wszystkie programy działają normalnie a możesz jedynie zyskać na możliwości korzystania z całej dostępnej pamięci RAM i w wydajności programów napisanych specjalnie pod 64 bity. A co do wyglądu to są takie same tylko różnią się pod maską.

wszystkie programy 32 Bitowe dzialają pod 64 ką, ale jeśli już chcemy pośmigać na programach 64 bitowych( po to chyba do cholery powstał ten system) to problemy zaczynają się już od IE, który w win 7 jest zainstalowany podwójnie. Domyslnie posiadamy 32 bitową wersje tej przeglądarki, mozemy korzystac z 64 biotowej, ale już flash player nie nadąża za nią i w miejscu gdzie jest potrzebny…powstaje “dziura”, a to juz denerwuje. Jeśli się mylę to prosze o podanie sposobu jak z tego wybrnąć. Zakladając, ze IE jest integralną częścią kazdego wina to troszeczke kiszka, ze tak się dzieje.

Twoim zdaniem to wina Microsoftu, że Adobe nie wypuściło kompatybilnej wtyczki? :expressionless:

Na każdym 64-ro bitowym Windowsie znajdziesz IE w wersji x64 i x86, ale na jakiej podstawie stwierdzasz ze x86 jest przeglądarka domyślną? Pierwsze klikniecie na link zaraz po instalacji systemu, odpala wersje x64. (Owszem, w Viście x64, IE7 x86 był ustawiony jako domyślna przeglądarka)

Dziura?? :expressionless: Nieprawda, IE8 x64 jest w pełni kompatybilny z każdą znaną mi wtyczką od Adobe i nigdy nie miałem żadnej “dziury”.

[quote="p@wel

“bąbel”]możemy korzystać z 64 bitowej, ale już flash player nie nadąża za nią i w miejscu gdzie jest potrzebny…powstaje “dziura”

Dziura?? :expressionless: Nieprawda, IE8 x64 jest w pełni kompatybilny z każdą znaną mi wtyczką od Adobe i nigdy nie miałem żadnej “dziury”.