Windows 7 64 Bit Widzi tylko 3 GB RAM'u

Witam mam problem cały dzień sie już nad tym męcze. Chodzi oto że wczoraj zakupiłem 2 Gb ram Good Ram wszystko pięknie ram dziala. Ale gdy wchodze w komputer pisze 4,00 GB (2,94 GB Usable). Mialem jeszcze dzisiaj rano system 32 bitowy było to samo zainstalowałem system 64 bitowy dalej to samo próbowałem msconfig ale gdy dam ok i wejde ponownie widze że jest 0. Zauważyłem że te 1 Gb ramu jest przeznaczone do Hardware resolved wie ktoś może oco chodzi?

Nie mam zintegrowanej karty graficznej lece na GT 430, wkładałem kości ram po kolei i obydwie działały.

Płyta głowna Asus p5vd2-mx/si może chodzi tutaj o aktualizacje biosu ale niewiem też sie nad tym męcze bo nie moge znaleść do tej płyty głownej biosu.

 

Prosze o szybką odpowiedż :wink:

https://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX/HelpDesk_Download/

Szukaj opcji memory remap feature i ustaw na enabled. W BIOS oczywiście.

Jasieczek pisze że ten bios nie jest pod moją wersje płyty glównej ;/

 

LongHorn2009 szukałem i nic ;/

Ta płyta to OEM możliwe że od pcfactory. Można do niej wgrać BIOS od asusa tylko z przełącznikiem na wymuszenie pomimo niezgodności wersji. Twoja płyta jest generalnie identyczna jak ta z linku tylko ma okrojony BIOS. Wiem bo miałem ją jakiś czas temu i nie wspominam dobrze chipsetu via i braku obsługi dual channel. www.elektroda.pl/rtvforum/topic2135134.html

Możesz mi wytłumaczyć jak wykonać tą aktualizacje biosu?

Wgrywasz programem awdflash wpisując z tego co pamiętam awdflash i nazwę BIOS z rozszerzeniem .bin + przełącznik na wymuszenie pomimo niezgodności /f. Program awdflash możesz pobrać z linku do strony asusa podanego wyżej i wgrać na pendrive, nie ma potrzeby używania dyskietki. Potem wchodzisz w zakładkę w biosie do aktualizacji, bodajże ez flash.

Sposobu na aktualizację z poziomu Windowsa w takich przypadkach nie spotkałem.

Nie mam w biosie zakładki tools i nie mam ezflash ;/

W takim razie przygotuj bootowalnego pendrive wg poradnika http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html oczywiście zamiast plików Windowsa skopiuj program awdflash i plik bios. Potem wystartuj z niego komputer ustawiając go na początku listy bootowania.

;\

Remove disks or other media

Press any to key to restart

 

Na Pendrive mam 2 pliki 

ASWFLASH

P5VD2MX_1017.BIN

Stacji dyskietek przypadkiem nie masz?

Wykonałeś polecenia z poradnika czy tylko skopiowałeś pliki?

Stacji dyskietek nie mam ale w bios cos jest z floppy.

Zrobilem to co na poradniku bootowalny pendrive i wgrałem tam pliki

Sprawdź ten sposób na bootowalny pendrive http://ocforum.pl/100-baza-wiedzy-overclockera-faq/flash-biosu-z-bootowalnego-pendrive-24894/ Wgraj też oba pliki jak poprzednio. Gdy komputer uruchomi się z pendrive wpisujesz awdflash i zatwierdzasz enterem. Potem podajesz nazwę BIOS z przełącznikiem /f i potwierdzasz komunikaty. Po chwili powinieneś mieć już nowy BIOS.

No ale jak sie odpala system czy po wybraniu Pendrive z Boot menu?

Wystartuj z pendrive komputer.

Czyli mam ustawić żeby jako 1 był pendrive a jako 2 dysk?

Na czas wgrywania BIOSu tak.

nic nie moge wpisac pisze cos tam enter to restart i ■■■■ ;/

Sprawdź czy na pendrive oprócz plików, które wgrałeś jest jeszcze kilka innych o rozmiarze 320KB.

Nie nic nie ma, sa tylko te 2 pliki bios i AWDFLASH ;/