Windows 7 64 bity - problem z instalacją

Witam,

Zainstalowałem na jednym z komputerów Windows 7 32 bity. Instalacja przebiegła bez problemów. Podczas instalacji system wykrył domowe połączenie internetowe i zainstalował automatycznie wszystkie sterowniki. Wszystko działa jak należy.

Na drugim komputerze chciałem zainstalować Windows 7 64 bity. Instalacja przebiega bez problemów z tym, że system podczas instalacji nie wykrywa sieci domowej. Jakby przeskakuje ten moment w procesie instalacji i od razu pokazuje pulpit nowego systemu. Oczywiście brakuje wszystkich sterowników. Nie ma połączenia z internetem i w ogóle nieciekawie… Próbowałem ściągnąć z sieci jakieś sterowniki do karty sieciowej. W końcu poszło… Takie rozwiązanie jednak mnie nie zadowala… Widać, że coś jest nie tak… Chciałbym zainstalować Windows 7 64 bity tak jak wersję 32 bitową tzn. aby podczas instalacji system wykrył wi-fi i ściągnął automatycznie sterowniki.

Pytanie: Czy ktoś z Państwa zetknął się z takim problemem? Jak sobie z tym poradzić? Czy to można jakoś naprawić czy np. mam wadliwą płytkę z Windows 7 64 bity, bo standardowo podczas instalacji zawsze wyskakuje moment połączenia z siecią wi-fi?

Oczywiście wszystko jest oryginalne.

Dziękuję za wszelkie wskazówki! :slight_smile:

Widocznie, na drugim komputerze jest karta sieciowa do której system albo nie ma sterowników, albo nie rozpoznaje jej podczas instalacji (co w sumie na jedno wychodzi).

To by było dość dziwne, bo komp jest nowy. Prosto ze sklepu.

Teraz mam na nim zainstalowany system Windows 8 64 bity i instalacja przebiegła bez problemów.

System wykrył sieć wi-fi i zainstalował automatycznie sterowniki.

Tylko z Windows 7 64 bity mam problem :confused:

Windows 8 znalazł sterowniki bo ma bogatszą bazę sterowników win 7 jest starszy więc nie znalazł wg mnie wszystko ok po prostu podaj mu sterownik i problem z głowy.

Kiedy został wydany Windows 7 a kiedy 8, jak 7 ma wykryć sprzęt który powstał po jej wydaniu (8 jest o 4 lata młodsza i ma sterowniki do sprzętu który był na rynku do jej wydania).

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Dodane 01.01.2013 (Wt) 12:59

BTW Jaki sterownik powinienem zainstalować by w systemie Windows 7 64 bity działało wi-fi.

Mam Lenovo G580 model 20150…

:confused:

Cześć

Spróbuj poszukać sterowników po identyfikatorze urządzenia, przykład:

toshiba-satellite-c660-115-wifi-t507179.html

Na jednym forum jedynym rozwiązaniem okazało się użycie DriverMax http://windows7forum.pl/komputer-nie-zn … ny-27500-t

Ad. 1. Model karty sieciowej to: PCI\VEN_1969&DEV_1090&SUBSYS_397917AA&REV_08

Ad. 2. Załóżmy, że instaluje Windows 7, nie mam internetu, z pendrive skopiuje na dysk instalkę driver max, zainstaluje to przy braku internetu ten program mi pomoże? Bo boję się, że on jest skuteczny jak działa internet!

BTW: to jest właśnie ten problem co występuje też u mnie! :confused:

http://new-drivers.ru/drivers/atheros/AR813x_AR815x_AR816x_v2.1.0.12_WHQL.rar - to ten :slight_smile:

Ale z tego co widzę to nie karta WIFI tylko LAN. Na pewno podałeś odpowiedni identyfikator?

Zupełnie się na tym nie znam. Mam jeszcze:

PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_058714E4&REV_01

Najciemniej pod latarnią …

Wchodzisz na stronę: http://support.lenovo.com/en_US/?menu-i … f-id=learn

Wybierasz Drivers & Software, swój model notebooka, system operacyjny i ściągasz sterowniki.

Opcja 2: http://support.lenovo.com/en_US/downloa … MIGR-61432 ściągasz System Update i pozwalasz mu zrobić swoją robotę.

Zaś urządzenie o które się dopytujesz - to właśnie karta Wi-Fi Broadcomma - obstawiam na model 4313 (co jest o tyle dziwne - że na oficjalnej stronie Lenovo nie przyznaje się do ich montażu w tym modelu laptopa).

http://devid.info/download/20013/24

Na podanej stronie wybierasz

Jak zainstalować sterowniki? Albo poszukaj pliku o nazwie typu SETUP. Albo zainstaluj sterowniki przez Menedżer urządzeń. Możesz kliknąć na określoną pozycję (z żółtym znakiem zapytania) prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce, gdzie znajdują się sterowniki.

Dzięki za pomoc! :smiley: