Windows 7, 64bit. Brak możliwości instalacji programów, alerty o bezpieczeństwie

Witam

Jakiś czas temu pojawił mi się problem z Windą. Otóż objawów jest sporo:

-nie mogę odpalić żadnego programu systemowego: paint, notatnik z menu start. Zamiast ikony mam symbol białego okna z niebieskim prostokątem. Klikanie na ikonę nie daje żadnych rezultatów

-nie mogę zainstalować nowych programów. Przy próbie instalacji wywala alert: System Windows nie może odnaleźć pliku: **** (tu nazwa i ścieżka). Upewnij się że nazwa pliku jest poprawna i spróbuj ponownie.

-na pasku start przy ikonie głośnika pojawił się czerwony znak z białym krzyżykiem.

-lapek nie widzi w ogóle telefonu podłączonego przez USB. Inne urządzenia jak drukarka, czy myszka działają podłączone do portów.

-wyskakuje mi alert z ochroną, tzn że system jest zagrożony

-co jakiś czas wyświetla się komunikat, że mogę być ofiarą piractwa. Dodam, że system mam od nowości gdy kupowałem laptopa (ze sklepu) i system jest legalny

Pomoże ktoś? Lepiej postawić na nowo system, czy jest jakiś ratunek? Nie chce stawiać nowej Windy w najbliższym czasie, bo będę potrzebował kilku programów, które już mam skonfigurowane i ponowna ich instalacja i ustawianie byłaby czasochłonna. 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

karol93

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/system-restore

Dziękuję za sugestię. Niestety nie mogę tego wykonać. Uruchamiając ze startu ponownie pojawia się alert o braku pliku, a z poziomu panelu sterowania wyskakuje komunikat: “Nie można uruchomić narzędzia Odzyskiwanie systemu”

Podczas uruchamiania komputera naciskaj F8 > Napraw komputer > Przywracanie systemu

http://traxter-online.net/windows-recovery-environment-winre/

Ehh, również nie pomogło. Wybierałem kilka punktów, do których chciałem przywrócić system i za każdym razem dostawałem komunikat, że nie zakończono procesu z powodzeniem, ponieważ wystąpił nieoczekiwany błąd (0x800700b7). Niestety aby naprawić ten błąd musiałbym mieć dostęp do konsoli jako administrator. Nie mogę tego zrobić, bo sytuacja wygląda tak, jak opisałem ją w pierwszym poście.

Rozwiązaniem okazało się… Postawienie na nowo Windy :stuck_out_tongue:

normalnie szok