Windows 7 64bit czy 32bit

Wiam.Dzisiaj chciałbym się Was poradzić jaką wersje systemu wybrać, mój sprzęt :

Intel Core 2 Quad Q6600

9x9aowtxvunlty41jk8o.jpg

2syeb19v5jtlh8ew7wb6.jpg

2x(sli)palit geforce 9600 git 512mb (używam układu sli)

e7ijzxoqptzfh7jkj0ib.jpg

4x2gb ram 800mhz palit

74oz3vhr9x4dgjylzg.jpg

Gigabyte DS4L

736v64qvi0u6apftzzno.jpg

Realtek ALC888

xk6lqnmbbdupf3pnmw7.jpg

Bios

55kainck61l6vo32bxuh.jpg

Chciałbym również aby na tym systemie obierało mi :

Counter-Strike STEAM

Call of duty 6 modern warfare 2

gta 4

winamp

google chrome

oraz all stery aby działaly do procka, grafy itd.

hmm… wtedy chyba by bylo 3,5 gb ramu , bo tyle max. obsługuje system 32 biotowy. Jeśli jednak masz 8 gb ramu, to bierz 64 bity

Tak, mam winde xp x86 ale mam 4 kotki ramu po 2 gb więc razem 8gb

No to co się zastanawiasz przy pamięci ponad 4 GB to tylko system 64-bitowy

Skoro tak to Twoje 8 gigasów ma w tej chwili duży sens :lol: Na takim sprzęcie wypadałoby (mówiąc delikatnie) zainstalować x64 i sprawa załatwiona.

Tylko czemu Everst wygrywa 3 gb RAM-u. Jeśli to x86 i jest 8 gb ramu to powinien wygrywać 3,5 gb

No właśnie nie wiem … Patrząc na system przez panel sterowania to samo ;/Wykrywa 3 gb tylko ;/

Ma ktoś jakieś rozwiązanie czemu wykrywa only 3 gb a mam 8 gb ram ? Wieczorem sprawdze czy kostki dobrze są włozone

Ale powiedz mi poco przy takim kompie ci 8gb ram (bo to sie wydaje troche śmieszne)???

Gdy kupywałem go, w tej samej cenie było 8gb a inna oferta tyle że 4gb (chyba) to samo kosztowała to czemu mam nie wziąć ?

Teoria to jedno, a praktyka drugie. Podobno w tej kwestii nawet BIOS ma coś do powiedzenia.

8 GB i tak nie zacznie wykrywać więc nie marnuj czasu ;] O 500 MB nie ma co robić afery. Lepiej zainstalować system adekwatny do ilości posiadanego RAMu i wykorzystać pełną ósemkę.

schowek02bp.jpg

Dzięki za literówke :slight_smile: OK jeżeli mówisz że na se7en 8gb ram wykryje to spoko ale martwi mnie to że pokazuje te 3gb ram a nie 3,5 ram.

P.S. Gorzej jak to samo będzie =)

Na żadnym systemie x64 nie będzie problemu choćbyś włożył 128 GB RAMu.

O ile się nie mylę, home premium wykorzystuje do 16GB, a inne wykorzystują do 192GB ramu (Pro, Ultimate itp.)

Mowa oczywiście o x64.

Proszę nie mylić widzenia z wykorzystaniem.

nie 3,5 tylko 3,25 gb

Dodane 23.11.2009 (Pn) 23:36

bzdura tylko 16 gb ( problem jak na razie czysto technologiczny żeby wykorzystać 128 GB MUSIAŁBYŚ POD PŁYTĘ GŁÓWNĄ PODŁĄCZYĆ napięcie rzędu około 160 V do 192 V

i analogicznie 192 GB to 240 V do 288 V pomijam kwestię poboru prądu przez zasilacz i wytwarzanego ciepła przez cały układ