Windows 7 (64bit) Directx z 11 do 9c

Witam. Czy jest możliwość zmiany directx z 11 na 9c na windowsie 7 64bit? poniważ kupiłem karte graficzną ale jeszcze nie mam dobrego procesora i na 7 podczas grania po pewnym czasie komp sie wiesza ;/ na xp tego niema… proszę o szybką pomoc.

Instalując directx 11 masz już w nim 9 a to że pokazuje w instalacjach 11 to dlatego ze zawsze pokaze ci najnowszą wersję :wink:

tak ale ja bym chciał usunąć 11 żeby tylko 9c był ;/

Directx 11 jest w pełni integralną częścią Windows 7,odinstalowywanie 11 i instalacjia 9 mijała by sie z sensem,chcesz mieć tylko 9 zainstaluj Windows XP

I tu sie pojawia problem :slight_smile: bo na windowsie 7 fraps na inne ustawienia a na xp inne (okrojone) …

Nie ma możliwości usunięcia bez szkody dla systemu Windows 7 bibliotek DirectX 11.

Dokładnie wywalając 11 możesz uszkodzić system :wink:

a da się coś zrobić by komp się nie wieszał ? przynajmniej na okres przejściowy puki proca nie kupie ;/

Karta graficzna “radeon 6850”

Prosecor “Amd Atholon 7750 Black Edition” z podkręceniem do 3,0GHz

no niestety proc jest słaby …

Skoro wiesza Ci się, kiedy go podkręciłeś, to ustaw wartości nominalne i nie będzie się wieszał.

Ustawiłem nie pomogło …

edit; Jest jakis program którym usune directx 11?

Kurde człowieku zrozum że usunięcie directx 11 moze uszkodzić cały system,chcesz się bawić w formaty i instalki świezego systemu to powodzenia…a nie odpowiada system windows 7 zainstaluj starszy 95/98/XP

Patrz kilka postów do góry … Wiem że mogę uszkodzić system …

Wieszanie się komputera z DirectX ma raczej niewiele wspólnego, gdyby gra wymagała koniecznie np. DirectX 10 a twoja karta by nie obsługiwała tych bibliotek to gra nawet nie ruszy. http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html to jest link do najnowszego DirectX 9.0c, możesz go wgrać, a jeśli gra się dalej będzie zawieszać to przyczyny należy szukać gdzie indziej. Może wystarczy patch najnowszy do gry, a może coś z twoim komputerem nie tak, np. przegrzewa się. Co do usuwania Dx11 z Windows 7 to programy mogą wrócić tylko do standardowej wersji Dx po aktualizacji, więc całkowite usunięcie fabrycznego w Siódemce DirectX 11 nie wydaje mi się być możliwe.

zapomniałeś nie napisałeś że win7 domyślnie ma tylko DirectX 11 i 10 ale 9 i niżej nie ma więc trzeba doinstalować a 9 ma te niższe

DX11 kompatybilny jest tylko z DX10 bo DX10 został napisany na nowo od podstaw. Za DX9 odpowiada mechanizm DirectX 9 Ex inaczej mówiąc DirectX 9 c dostosowany do nowej architektury. Za pozostałe starsze DX jak 8 czy 7 odpowiada emulator wbudowany w system. Jednakże DirectX 9 Ex nie posiada wszystkich bibliotek DX 9c i wymaga aktualizacji oprogramowaniem:

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Usunięcie DX 11 NIC CI NIE DA!

Zamiast rozsypywać system po prostu wymuś odpalanie gier w DX9 i to wszystko. Poguglaj jak odpalić daną grę w DX9 i problem z głowy.

taka mała ciekawostka

systemy win7 PE mają direct 11