Windows 7 64bity, uszkodzone dyski, reinstalacja

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże rozwiązac mój problem.

artur1104

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Uruchom program w rodzaju CrystalDiskInfo albo HD Tune i podaj dane dotyczące SMART twojego twardego dysku.

Ale ogólnie wygląda na to, że jest uszkodzony twardy dysk i trzeba go wymienić.

Tak jak napisał mktos, masz uszkodzony dysk twardy. HD Tune najprawdopodobniej pokaże bad sektory dysku twardego - pamiętaj wykonaj pełny skan!. Jeżeli twardziel jest na gwarancji, udaj się z nim do sklepu z dowodem zakupu w przeciwnym wypadku zrób kopię zapasową ważnych danych i jak najszybciej kup nowy dysk. 

Po skanie coś takiego wyszło:

Dysk jest totalnym złomem na śmietnik lub na reklamację.

Napewno nie da się nic już zrobić??

Jest szansa :smiley:

 

https://www.youtube.com/watch?v=wZgACeUlGRg

Dysk tak jak pisałem wcześniej jest uszkodzony. Musisz kupić nowy lub oddać ten na gwarancję jeżeli masz taką możliwość. Zrób również jak najszybciej kopię zapasową danych.

Co mogło być przyczyną uszkodzenia dysku?

Jakie ma to znaczenie co mogło uszkodzić np. może “pomóc” marnej klasy zasilacz. Nie wspominając już o upadku dysku. Kolejne najważniejsze chyba w dzisiejszych czasach sprzęt po prostu ma się psuć.

Nie tylko upadek ale jeżeli to jest laptop to i wstrząsy mogły mu pomóc. Niestyety tak jak napisał mrFreeze, dzisiaj prawie wszystko produkowane jest po to aby się psuć.