Windows 7 64bity, uszkodzone dyski, reinstalacja

(Artur1104) #1

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże rozwiązac mój problem.

(Agatonster) #2

artur1104

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(mktos) #3

Uruchom program w rodzaju CrystalDiskInfo albo HD Tune i podaj dane dotyczące SMART twojego twardego dysku.

Ale ogólnie wygląda na to, że jest uszkodzony twardy dysk i trzeba go wymienić.

(Kamil) #4

Tak jak napisał mktos, masz uszkodzony dysk twardy. HD Tune najprawdopodobniej pokaże bad sektory dysku twardego - pamiętaj wykonaj pełny skan!. Jeżeli twardziel jest na gwarancji, udaj się z nim do sklepu z dowodem zakupu w przeciwnym wypadku zrób kopię zapasową ważnych danych i jak najszybciej kup nowy dysk. 

(Artur1104) #5

Po skanie coś takiego wyszło:

(mrFreeze) #6

Dysk jest totalnym złomem na śmietnik lub na reklamację.

(Artur1104) #7

Napewno nie da się nic już zrobić??

(mrFreeze) #8

Jest szansa :smiley:

(Kamil) #9

Dysk tak jak pisałem wcześniej jest uszkodzony. Musisz kupić nowy lub oddać ten na gwarancję jeżeli masz taką możliwość. Zrób również jak najszybciej kopię zapasową danych.

(Artur1104) #10

Co mogło być przyczyną uszkodzenia dysku?

(mrFreeze) #11

Jakie ma to znaczenie co mogło uszkodzić np. może "pomóc" marnej klasy zasilacz. Nie wspominając już o upadku dysku. Kolejne najważniejsze chyba w dzisiejszych czasach sprzęt po prostu ma się psuć.

(Kamil) #12

Nie tylko upadek ale jeżeli to jest laptop to i wstrząsy mogły mu pomóc. Niestyety tak jak napisał mrFreeze, dzisiaj prawie wszystko produkowane jest po to aby się psuć.