Windows 7/8 Ile bitowa wersja?

(Robo123) #1

Witam mam zamiar zmienić system na 7 albo na 8 ale niewiem ilu bitową wersje wybrać .

Parametry kompa:

Procek- AMD Athlon 64 X2 Dual 5200+ 2.71 GHz

Ram- 2 GB

(system) #2

Tak naprawdę to w większości wypadków bez znaczenia - jak komp w użytku domowym - przeglądarka internetowa, pakiet biurowy, proste edytory zdjęć czy co tam jeszcze to wybierz wersję tańszą.

Chyba, że licencja pozwala przenieść oprogramowanie (nie wiem czy pozwala - trzeba sprawdzić w warunkach licencji) to możesz wybrać przyszłościowo 64 bity.

Ważniejszym pytaniem tutaj jest czy wybierać 7 czy 8 :slight_smile: niż to czy 32 czy 64 bity. Tutaj nie podpowiem Windows 8 widziałem tylko w reklamie :slight_smile:

(foni78) #3

jeśli komp  służy do grania  ja bym brał Win 7 64 bIt  jeśli grasz tylko od czasu do czasu  w niezbyt wymagające gry to wystarczy  wersja 32 bitowa  i jak już zmieniać  to tylko na Win7 !!

napisz jeszcze jaka masz karte graficzną ?

(Magnis) #4

Miałem ten sam problem. Jeżeli cena bez różnicy to bierz x64, bo będziesz miał potem możliwości rozbudowy dużo większe. Co do 7, a 8. W moim przypadku padło na 8. Początkowo byłem BARDZO zniesmaczony. Jednak system wymagał po prostu BARDZO DUŻO pracy nad nim. Trzeba było ustabilizować procka i zaktualizować komputer milion razy. Jeżeli zdecydujesz się na zakup 8 to od razu wgraj 8.1 i Update 1. Wtedy ten system wymiata w porównaniu do 7. Jest przyjemny w obsłudze. Fajne można go spersonalizować. No i przede wszystkim jest flagowym produktem Microsoftu, więc dzieje się z nim dużo fajnych rzeczy. Ale wymaga mnóstwa pracy włożonego w niego. Polecam 8, ale wybierzesz sam.

(Robo123) #5