Windows 7 a baterie w laptopach


(Portal) #1

Witam

Jakiś czas temu media trąbiły o tym, że nowy widnows 7 niszczy baterie w laptopach. Ms miał wydać jakąś poprawkę - w związku z tym, czy ktoś z Was się orientuje czy owa poprawka już wyszła ?

Ja mam laptop Hp6860 i u mnie trzyma na baterie max 15 min a ikonka cały czas informuje, że bateria wymaga wymiany mimo, iż pod innymi systemami owa bateria trzyma ponad godzinę (nawet do dwóch).


(skrzek) #2

z tego co wiem to MS nie wydał żadnej poprawki, mało tego nie przyznał się, iż błąd leży po stronie systemu Win 7, a zwalił odpowiedzialność na "BIOS niektórych urządzeń".


(Portal) #3

masz może linka w którym Ms to stwierdza


(skrzek) #4

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... w-laptopie

jak chcesz znaleźć to na stronach MS to już musiasz sam szukać, poza tym w necie jest mnóstwo informacji o tym.


(ahonen97) #5

Ja posiadam dwa systemy vistę i W7 i bateria półtorej godziny czyma


(MaRa) #6

Może siódemka informuje bardziej realistycznie? Rzeczywiście trzyma ponad godzinę na innych systemach, czy tylko informują o takim czasie? U mnie na starym laptopie XP informuje o 3 godzinach, a bateria może nagle paść po piętnastu minutach.


(Piotr Winiarski1) #7

Nie dość, że się faktycznie wyłącza po tym czasie, to jeszcze u wielu osób baterie były do wymiany. Na forach były opisane przypadki ludzi, którzy kupili drugą nową baterię i po ledwie kilku miesiącach też nadawała się na śmietnik. Ale nie na wszystkich laptopach się tak dzieje. Ja nie mam problemu z baterią pod win 7 i chyba nikt nie wie od czego to zależy. Jakaś kombinacja sprzętu.


(Filipmoto2010) #8

no chyba coś w tym jest na viście dłużej bateria trzymała


(Kedaa) #9

Ja na moim Acerze mam dwa systemy viste i Sevena i.... ZERO różnicy w czasie pracy... w jednym jak i drugim bite 7h trzyma, tak więc M$ ma raczej racje, że to nie jest wina windowsa... Jedyne co zauważyłem w Sevenie to to, że siódemka informuje kilka minut wcześniej, że bateria jest na niskim poziomie.


(Kenio23) #10

wgrać nowy bios :roll:


(Portal) #11

trzeba go miec :slight_smile: