Windows 7, a sieć domowa. Nie działa

Witam,

nie mogę utworzyć sieci domowej. Lapka mam z windows 7, a pc z XP. Na 7 podczas instalacji skonfigurowało mi sieć tak, że mam nazwę lapka i grupę Workgroup. Więc aby było jednakowo zmieniłem w PC’cie grupę na Workgroup i nazwe na jakąś inną. Jednak gdy wchodzę u mnie na win 7 w widok sieci, to pokazuje mi tylko mój Laptop, a komputera stacjonarnego nie widzi.

Co robię źle?

Oczywiście mam demonstrację z dp, ale tak się mogę połączyć tylko wpisując ręcznie IP i wtedy żaden komp nie ma neta i mogę sobie przesyłać tylko pliki. Więc nie podawajcie mi linków do demonstracji.

Pozdrawiam

zacznij od prostej konfiguracji, na internet hoście 192.168.0.1 na kliencie z końcówką 2, maska 255.255.255.0, brama i dns 192.168.0.1, nazwa grupy taka sama, nazwy komp. inne

w 7mce wejdź do menadżera sieci, wybierz chose homegroup and sharing options, change advanced sharing options, włącz odnajdywanie sieci wybierz co chcesz udostępnić, zatwierdź zmiany, reset obu spróbuj spingować hosta z 7ką, ewentualnie przekonfiguruj firewalla 7mki przepuszczając echo (odp. na PING).

a mi 7ka odrazu po instakacji widziala drugiego kompa natomiast drugi komp(xp) nie widzi 7ki , mam neo z liveboxem co mam zrobić aby xp widział 7ke ??

w 7mce włączyć odnajdywanie sieci domowej…