Windows 7 a ST 330

Było już wiele tematów dotyczących tego modemu i windowsa lecz postanowiłem odświeżyć. Szukałem na googlach ale wszystko stare z zeszłego roku. Tak więc niedawno zakupiłem komputer z windows 7 oczywiście. Niestety nie dałem rady skonfigurować odpowiednio sterowników z visty aby mieć internet na tym windowsie przez ten modem. Przez jakiś czas miałem viste lecz pare dni temu zachciało mi sie 7 i jakimś cudem udało mi sie zainstalować tak aby mieć ten internet. Lecz ostatnim błędem chyba nie rozwiązanym do teraz jest blue screen przy każdrorazowym włączeniu systemu. Istnieje może już rozwiązanie tego problemu? Czytałem gdzieś że wystarczy opóźnić uruchomienie usługi “speedtouch 330” o jakiegoś 30s lecz jak to zrobić. Najdziwniejsze jest to że na becie działało bez blue screenów. Proszę o pomoc :slight_smile:

Mój sprzęt :

Speed touch 330 net24 PPOE (na lini tp to było chyba) i windows 7

U mnie to działa OK: http://www.4shared.com/file/90068872/ab … ta41C.html

Hmm O dziwo nie mam Bsoda po zresetowaniu systemu. Lecz jeszcze inne pytanie. Ta instalacja nie chce się zakończyć wiecznie trwa wykrywanie modemu na końcu więc po prostu wyłączyłem to ręcznie i połączenie skonfigurowałem sam. Lecz za każdym razem musze wpisywać hasło (mimo zaznaczonej opcji aby pamiętało) Znasz jakiś sposób na to?

Dodane 10.05.2010 (Pn) 14:35

Ok już sobie poradziłem dzięki wielkie senedoo :wink:

Siemanko a Czy masz system 64Bitowy czy 32 ?? i jak poradziecki sobie z problemem odnośnie zapamiętywania hasła?

Problem zapamiętywania hasła można rozwiązać przez uruchomienie konfiguracji połączenia w kontekście konta Administratora i/lub uzupełnienia danych połączenia przez jego edycję za pomocą apletu konfiguracyjnego Internet Explorera (zakładka Połączenia, przycisk Ustawienia).

64 system. We właściwościach połączenia po prostu odznaczyłem “Monituj o nazwę użytkownika i hasło”

EEE tam nic nie działa nie wiem już co mam zrobić. A może4 ktoś poleci mi jakiś router taki do 80 zeta na którym działał by net na 7 64bit??

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/802363

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/340197

W czym dokładnie tkwi twój problem z tym? Trochę o tym czytałem i trochę kombinowałem postaram sie pomóc.

Mój problem tkwi w tym iż gdy instaluje Win 7 64 bity i internet z Neostrady z modem SpeeDtouch 330(ten czarny) to po restarcie komputera i podłączonym modemem wyskakują mi blue screen ale gdy odłączę modem system uruchamia się prawidłowo. Z tego co czytałem to nie ma sterowników (działających) na win 7 64bity do tego modemy można opóźnić start modemu (podobno pomaga) ale nie wiem jak to zrobić.

No to masz dokładnie ten sam problem co ja miałem. Ściągni te sterowniki co wyżej podał sendoo i tak :

-Odinstaluj cały modem (menedżer urządzeń)

-Zainstaluj te sterowniki z odłączonym modemem

-Gdy będzie Ci wyszukiwało modemu podłącz go i poczekaj aż system w trayu Ci go wykryje i zainstaluje (Twój sprzęt jest zainstalowany i gotowy do użycia)

-Wszystko jest już zrobione tylko sterownik nie wiem czemu nadal wyszukuje modemu tak więc wyłącz tą instalacje ręcznie po czym skonfiguruj połączenie ręcznie w systemie (połączenie telefoniczne itd)

I to wszystko. Tylko nie wiem jak to wygląda na neo bo sam mam netie i modem SAGEM tylko że srebrny. Ja w ten sposób zrobiłem i działa.

Właśnie Ty masz SAGEM a ja mam Thomsona i tu się koło zamyka :d dzięki za pomoc kupię sobie inny modem i tyle.

Czy to jest aż taka różnica? skoro sterownik jest taki sam to powinno zadziałać. Spróbować nie zaszkodzi.