Windows 7 a xp - domyślny system przy uruchamianiu

Hej. Mam problem z uruchamianiem kompa, bo mam 2 dyski i na jednym mam win xp a na drugim win 7. Bootowanie mam ustawione na dysk z xp ale jak włączam kompa to mam okno wyboru systemu i pierwsza pozycja to xp “Earlier version of Windows (czy jakoś tak)” a druga to Windows 7. I domyślnie jest podświetlone Windows 7 i jest odliczanie 30 sekund i się automatycznie włącza siódemka. Więc jak zrobić żebym nie musiał zmieniać na xp tylko on był domyślny?

Wpisz w “uruchom” msconfig , tam zakładka Uruchamianie, podświetl system XP, ustaw jako domyślny.

wiciu2.0 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

czy jesteś pewien że z poziomu Win 7 masz uruchom i to zadziała

bo z poziomu XP nic nie zmieni

trzeba wejść w opcjach Win7 i tam to zmienić

:slight_smile:

Nom, faktycznie. Odpalić musisz to w Win7. Miałem podobnie na swoim kompie.

aha to spróbuję z “siódemki” bo w xp w msconfig nie mam tego system xp

2009-08-06_121450.png

Dodane 06.08.2009 (Cz) 12:34

Niestety w Windows 7 też nic nie ma

2009-08-06_122918.png

W Windows 7:

Panel sterowania - System - Ustawienia zdalne - zakładka Zaawansowane - Uruchamianie i odzyskiwanie - Ustawienia

Tutaj ustaw sobie, który system ma się uruchomić automatycznie i po jakim czasie.

Pozdrawiam

Najszybciej można to zrobić programem Vista Boot Pro [-X

Jak cię wkurza nazwa “earlier version of windows” to pobierz program easyBCD tam możesz edytować bootloader 7 z poziomu xp / 7.