Windows 7, a XP

(Xowadis) #1

Witam,

Zastanawiam się nad zmianą systemu... w końcu trzeba iść z duchem czasu, ale tak sobie myślę, że jeżeli zmienię system z XP na 7, to czy będą większe wymagania sprzętowe do gier ? Np. tak że GTA IV XP-1.5 gb 7 - 2.5gb ramu ?

I jeszcze czy na moim sprzęcie instalować (jeżeli już) 32-bioty czy 64-bitowy system

Oto mój sprzęt :

Asus EAH4670/DI/1GD3 Radeon HD 4670 1GB (DDR3 128bit, HDMI, PCI-E)

AMD Athlon 64 X2 6000+ 2x3,0 Ghz

2bg ramu ( mam zamiar dokupić jeszcze 2, czyli w sumie 4)

(ORZECHgda) #2

Przy słabszych konfiguracjach sprzętowych wymagania gier na Windows 7 są większe.

Twój sprzęt będzie obsługiwał gry tak samo, lub nawet lepiej.

Zainstaluj 64bitową wersję. Przy 2GB będzie Ci nieznacznie gorzej troszkę działało, ale jeśli dokupisz te ramy, będzie idealnie.

(Cyba91) #3

Przy takim sprzęcie możesz śmiało przechodzić na 7 64bit.

(Xowadis) #4

Ok, dziękuję. Jak zwykle ekspresowa odpowiedź ;] Za to kocham to forum. Do zamknięcia

(Xevos1996) #5

Jeśli będziesz kupował system to nie radzę kupować Windows 7 Home Premium x64 tylko lepszą

(Mateusz99c) #6

x64 to same zło

(Cyba91) #7

Widać że nie miałeś styczności z tym systemem. Jeśli już piszesz takie posty, to chociaż uzasadnij swoją wypowiedź.

(Xevos1996) #8

Według mnie x64 powinno się mieć do pracy a x32 do zabawy.Wracając do wypowiedzi kolegi riot'a x64 nie jest taki zły,wystarczy polubić te parę niedogodności :slight_smile:

Pozdrawiam

(Azazel33) #9

pan up

nie ma takiego systemu w x32, tylko x86, kazdy normalnie i przyszlosciowo czlowiek ci powie ze 32 bitowosc powinna umrzec wraz z P4 i Vista.

(Xevos1996) #10

skoro kolego tak uważasz :slight_smile:

(Remix) #11

Witam!

Niby jakie niedogodności ma x64? Ja widzę same zalety. Mam Win 7 x64 i Ubuntu 10.04 x64 - nie mam z nimi żadnych problemów i bardzo sobie chwalę x64.

Całkiem zapomniałem, co to x86.

Widać, że niektórzy tutaj nawet nie widzieli systemu 64 bitowego.

(A Florczyk) #12

Ja również korzystam z Win 7 x64. Zarówno w pracy jak i do zabawy. Wszystkie gry bardzo dobrze działają, programy nie wszystkie mam x64, ale nawet 32-bitowe działają bez problemów.

(Piotrkijak) #13

Niedogodności są, bo nie wszstkie gry na x64 chcą działać :stuck_out_tongue_winking_eye:

(A Florczyk) #14

Ech.... Mam całkiem pokaźną kolekcję gier i jest jedna która nie chce działać - Alien vs Predator. Nie wiem czy grałeś - gra jest z 1999 roku i problemem nie jest system (gra się uruchamia, ale są ogromne błędy obrazu). Jak mówisz, że nie wszystkie to podaj konkretne przykłady - ja się nie spotkałem z grą która nie działałaby na tej architekturze.