Windows 7, a XP

Witam,

Zastanawiam się nad zmianą systemu… w końcu trzeba iść z duchem czasu, ale tak sobie myślę, że jeżeli zmienię system z XP na 7, to czy będą większe wymagania sprzętowe do gier ? Np. tak że GTA IV XP-1.5 gb 7 - 2.5gb ramu ?

I jeszcze czy na moim sprzęcie instalować (jeżeli już) 32-bioty czy 64-bitowy system

Oto mój sprzęt :

Asus EAH4670/DI/1GD3 Radeon HD 4670 1GB (DDR3 128bit, HDMI, PCI-E)

AMD Athlon 64 X2 6000+ 2x3,0 Ghz

2bg ramu ( mam zamiar dokupić jeszcze 2, czyli w sumie 4)

Przy słabszych konfiguracjach sprzętowych wymagania gier na Windows 7 są większe.

Twój sprzęt będzie obsługiwał gry tak samo, lub nawet lepiej.

Zainstaluj 64bitową wersję. Przy 2GB będzie Ci nieznacznie gorzej troszkę działało, ale jeśli dokupisz te ramy, będzie idealnie.

Przy takim sprzęcie możesz śmiało przechodzić na 7 64bit.

Ok, dziękuję. Jak zwykle ekspresowa odpowiedź ;] Za to kocham to forum. Do zamknięcia

Jeśli będziesz kupował system to nie radzę kupować Windows 7 Home Premium x64 tylko lepszą

x64 to same zło

Widać że nie miałeś styczności z tym systemem. Jeśli już piszesz takie posty, to chociaż uzasadnij swoją wypowiedź.

Według mnie x64 powinno się mieć do pracy a x32 do zabawy.Wracając do wypowiedzi kolegi riot’a x64 nie jest taki zły,wystarczy polubić te parę niedogodności :slight_smile:

Pozdrawiam

pan up

nie ma takiego systemu w x32, tylko x86, kazdy normalnie i przyszlosciowo czlowiek ci powie ze 32 bitowosc powinna umrzec wraz z P4 i Vista.

skoro kolego tak uważasz :slight_smile:

Witam!

Niby jakie niedogodności ma x64? Ja widzę same zalety. Mam Win 7 x64 i Ubuntu 10.04 x64 - nie mam z nimi żadnych problemów i bardzo sobie chwalę x64.

Całkiem zapomniałem, co to x86.

Widać, że niektórzy tutaj nawet nie widzieli systemu 64 bitowego.

Ja również korzystam z Win 7 x64. Zarówno w pracy jak i do zabawy. Wszystkie gry bardzo dobrze działają, programy nie wszystkie mam x64, ale nawet 32-bitowe działają bez problemów.

Niedogodności są, bo nie wszstkie gry na x64 chcą działać :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ech… Mam całkiem pokaźną kolekcję gier i jest jedna która nie chce działać - Alien vs Predator. Nie wiem czy grałeś - gra jest z 1999 roku i problemem nie jest system (gra się uruchamia, ale są ogromne błędy obrazu). Jak mówisz, że nie wszystkie to podaj konkretne przykłady - ja się nie spotkałem z grą która nie działałaby na tej architekturze.