Windows 7 a zrywanie połączenia z Siecią

Witam,

Posiadam Windows 7 nabyty wraz z laptopem Sony Vaio. Wyposażony został on w kartę sieciową Intela pozwalającą na korzystanie z sieci bezprzewodowych w standardach b/g/n. Z przodu znajduje się jej włącznik. Problem polega na tym, że podczas korzystania z Internetu (przeglądarka nie ma znaczenia), nagle pojawia się komunikat, że strona za długo się ładuje i nastąpiło przerwanie jej ładowania. Dzieje się tak niezależnie od serwisu. Na przykład mając otwatre wyniki wyszukiwania Google, przechodząc do podanej ze stron, wyświetlona zostaje wspomniana informacja.

Co może być powodem? Router nie ma znaczenia. Zabezpieczenia również. Testowane na dwóch różnych sieciach. Z dwoma różnymi routerami. Z różnymi ustawieniami zabezpieczeń (WPA2, otwarte).

Czy może mieć znaczenie opcja “Allow the computer to turn off this device this device to save computer”? Co poza tym? Sterowniki są najnowsze. Nowszych nie ma nawet na stronie Intela. To samo na karcie WiFi USB.

Z pozdrowieniami,

Adam

ale normalnie łączy wykrywa sieć i się z nią łączy ?? możliwe że chodzi właśnie o oszczędzanie energii

a próbowałeś łaczyć się z siecią za pomocą narzędzia Intel® PROSet/Wireless Wi-Fi Connection Utility ??

jak dobrze pamiętam bodajże na swoim blogu Mariusz Kędziora z MS pisał o tym problemie tyle że w odniesieniu do używania hibernacji i po wybudzaniu net nie chciał działać,

Tak jak pisałem - wszystko jest w porządku, jest połączenie z Siecią, a w pewnym momencie w trakcie otwierania strony pojawia się komunikat, że strona za długo się ładuje i połączenie zostanie przerwane. Typowy komunikat Firefoksa.

Komputer nie jest hibernowany. Po prostu jest włączany i wyłączany raczej. Narzędzia próbowałem. Wrzuciłem w Google model karty sieciowej. Otrzymałem stronę z linkiem do strony Intela. Na niej znajdowały się sterowniki + wspomniane oprogramowanie. Ściągnąłem je. Zainstalowałem, a raczej zmodyfikowałem bo sterownik był zainstalowany, tylko oprogramowanie trzeba było doinstalować. Po instalacji prośba o restart. OK. System się zamyka i BSOD. Po ponownym uruchomieniu systemu uruchomiłem wspomniane narzędzie i otrzymałem komunikat, że nie znaleziono sieci w czymś tam. Prawdopodobnie chodziło o sieci N. Odinstalowałem je. Dzięki za odpowiedź. Masz jeszcze jakieś pomysły?

Próbowałeś korzystać z tej karty na sterownikach systemowych, ewentualnie na proponowanych przez WU, o ile była taka propozycja? W moim wypadku cięło połączenie z siecią po zainstalowaniu sterowników producenckich, odinstalowałem je i jadę na systemowych od tego momentu nie mam kłopotów z połączeniem sieciowym, co ciekawe do poprawnego skonfigurowania sieci musiałem “zaptaszkować” opcję “połącz,nawet jeśli sieć nie emituje nazwy (SSID)”. Zaznaczam że w opcjach routera emitowanie nazwy sieci jest włączone cały czas.

Sprawdzane na dwóch kartach sieciowych. Pierwsza, wbudowana Intela ma nowszy sterownik (nowszego WU nie znajduje) aniżeli dostępne na stronie Intela. Druga, na USB nie wymagała instalacji sterowników. Problem występuje na obu kartach. Router też nie ma znaczenia. Sprawdzane na dwóch routerach.

Miałem kiedyś podobny problem na Vista i 4965AGN. W czasie przeglądania internetu czasem bez powodu pojawiał się czerwony krzyżyk przy połączeniu bezprzewodowym w trayu. Podejrzewałem router (przeciążenie łącza) ale problem znikł wraz z SP2 i bodajże którymś z opcyjnych update (Windows Update). W Vistą jest tak, że niektóre problemy rozwiązują się same a niektóre pozostają nie rozwiązane.

Wina DNSów. Ustawiłem OpenDNS i jest OK. Dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam. Poznałem po działaniu GG a stron po nazwach nie.