Windows 7 - aktualizacja do 10

Witam,

posiadam laptop Windows 7 (wersja 64 bitowa), jednak widzę, że 64 bitowa wersja całkowicie nie odpowiada, ponieważ ten komputer ma tylko 2 GB pamięci ram. Teraz pytanie, czy jeśli pobrałbym i zainstalował wersję 32 bitową systemu Windows, to czy on by się automatycznie aktywował, czy kod z biosu jest dostępny tylko na 64 bitową wersję systemu?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross

Nie ma znaczenia czy używasz wersji 32 czy 64 bitowej. System się aktywuje bez problemu.

Sterowniki ?

64 na 32 - bit ? Nigdy ! RAM +2 GB ?

W7 PRO x64 - 27 procesów w tym : SKYPE.exe i SIDEBAR.exe od 0,8 - 1 GB RAM .

  1. Nie instaluje się W10 nie mając pewności , że dostępne są sterowniki dla komputera i posiadanych urządzeń (np. drukarki) .

  2. Można zainstalować W7 x64 na komputerze z 2 GB RAM pod warunkiem , że instalacja programów nie polega na bezmyślnym naciskaniu Next , Next … i potrafimy zoptymalizować sam WINDOWS . Cena 4 GB RAM-u obecnie nie wygórowana . 

  3. Przykład z jednego z moich komputerów (4 GB) .

I to jest trudne do zrozumienia ? Prostsze niż budowa cepów , które jak wiadomo składają się z : dzierżaka , bijaka i gacków . Budowa wprawdzie najprostsza z możliwych , ale posługiwanie się nimi to naprawdę wyższa szkoła jazdy !

Windows 10 powinien sam znaleźć sterowniki, ale jeśli już nie będzie to myślę, że spokojnie jeśli pobiorę sterowniki np. pod Windows 8, to one spokojnie będą działać na 10. 

Konfigurację podam jutro, ale jest tam jakiś 2 rdzeniowy Athlon. 

PS. Chciałem dowiedzieć się po prostu, czy jeśli pobiorę Win 10 w wersji 32-bitowej, to czy system sam się aktywuje, bo przecież klucz w 7 jest raczej przypisany do 64 bitowej wersji.

Nie jest przypisany.

Tym bardziej przy aktualizacji z Win 7/8.1 -> Win 10 masz dozwoloną całkowitą dowolność

To właśnie chciałem usłyszeć, dzięki za pomoc. :slight_smile:

Trochę może nieprecyzyjnie się wyraziłem: jako aktualizacja - ta sama wersja systemu, jako instalacja na czysto - całkowita dowolność 32<>64