Windows 7, aktualizacja do Windows 8

(Alan Elektro) #1

Witam!

czy po pobraniu wersji testowej Windows 8 istnieje możliwość aktualizacji już zainstalowanego systemu Windows 7 do Windows 8?

wg mnie nie.

pozdrawiam

(Djkarateka) #2

Witam jest możliwość ale musisz posiadać wersję angielską systemu Windows 7 i wtedy bez problemu pójdzie upgrade do Windows 8, mając wersję polską Windowsa 7 będziesz musiał zrobić na czysto instalację systemu lub zainstalować na drugiej osobnej partycji

(Alan Elektro) #3

Rozumiem, a wystarczyłby Angielski pakiet językowy (akurat takiego używam)?

(Piotrkijak) #4

Raczej tak - jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

(Tmpmail E Xv7 P Ee4w P) #5

Zainstalowałem Angielski pakiet językowy, zmieniłem język wyświetlania i dalej ni ******* nie da rady. Czy ktoś to rozkminił?

(mktos) #6

Angielski pakiet językowy nie zmienia podstawowego języka systemu - innymi słowy angielski Windows 7 to nie jest "po prostu" polski Windows 7 z angielskim pakietem językowym. Aktualizacja "w miejscu" jest obecnie niewykonalna w tym przypadku - ale będzie możliwa, kiedy wyjdzie Windows 8 (finalny) w wersji polskiej.

(lazikar) #7

modrih , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

(Lukaszm Zdw) #8

hej ja mam pytanko jak wygląda uaktualnienie plików windows 7 do 8 lepiej zainstalować 8 od nowa czy nałożyć ją na 7?

(rgabrysiak) #9

Zdecydowanie lepiej zainstalować Windows 8 na czysto.

A jak wygląda uaktualnie do nowego systemu przeczytasz w linku poniżej:

http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacj ... 35729.html

Oczywiście nie zawsze tak to wygląda ale bezpieczniej jest postawić system on nowa.

Pozdrawiam

(klisza) #10

Czy ktoś może potwierdzić, bo oficjalnie nikt mi tej informacji nie potrafi udzielić:

czy windows 8 upgrade mogę zainstalować z dostarczonej płyty i nie jest wymagany zainstalowany wcześniejszy windows? Nie chce mi się najpierw instalować 7, żeby za chwilę instalować 8, z resztą nie lubię upgrade'ów. Czy ma on swój klucz produktu, czy muszę szukać starego?

Pozdr.

(mktos) #11

Nie do końca odpowiem, ale:

Klucz, jaki zakupiłem wczoraj do nowego komputera (69 zł) zadziałał na płycie czystego W8 i zainstalował się na czystym (kompletnie) dysku, bez sprawdzania istnienia wersji poprzedniej.

Płyty Upgrade nie widziałem na oczy, ale przypuszczam, że to ta sama płyta co normalny system.

(klisza) #12

tak mi się też wydawało - z resztą, skoro możliwy jest upgrade z XP, gdzie nie jest możliwe odpalenie instalatora takiego nawet Windows Vista 64bit.

Czyli mówisz, że dostałeś klucz, to już coś, ciekawe, co przy aktywacji (jeśli porówna jakieś id sprzętu w istniejącej bazie, to ok, bo siódemkę aktywowałem na tym komputerze, z tym, że daaaawno temu). Spróbuję, może dzisiaj podskoczę po pracy do Vobisu, tam mają pudełka z upgradem za 200-coś zł.