Windows 7 - aktualizacje, mało pobranych megabajtów

Witam wszystkich użytkowników forum :slight_smile:

Podczas pobierania aktualizacji zauważyłem, że ilość aktualizacji równa 85, rozmiar łączny aktualizacji 265,5 MB.

Całość pobiera się do 100% i zauważyłem, że rozmiar pobranych aktualizacji w przybliżeniu wynosi 113 MB :shock:

Windows 7 64bit oryginalny, SP1, świeża instalacja. Podobna sytuacja ma miejsce na połączeniu wi-fi oraz lan.

Dołączam screen ilustrujący opisywaną sytuację.

http://www.img.pl/5217a806e8fb3/

W czym tkwi problem?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Gdzie widzisz ten problem?

Zainstaluj to co pobrało, wyszukaj ponownie aktualizacje, pobierz, zainstaluj.

Odnoszę takie wrażenie obserwując postęp pobierania aktualizacji. Waga plików nie jest równa rozmiarowi pobranych plików jaki podaje gadget Network Meter.

Powyższy zrzut ekranu przedstawia postęp pobierania aktualizacji 99% (265MB) a na gadżecie widać 118 MB pobranych.

Podobna sytuacji powtarza się za każdym razem na świeżo zainstalowanym Windows.

Analogicznie podczas aktualizacji dystrybucji Linux np. Ubuntu rozmiar aktualizacji jest równy “wadze” pobranej aktualizacji.

To my powinniśmy zadań ci takie pytanie.

Skoro aktualizacje pobierają się i instalują bez jakichkolwiek błędów to ja nie widzę tutaj żadnego problemu.

A różnice w ilości pobieranych danych mogą brać się np. z tego że pobierane pliki są “skompresowane” stąd różnica w rozmiarze. Chociaż za to czy tak faktycznie jest nie dam gwarancji.