Windows 7 beta a sterowniki od Visty

(system) #1

witam!

Obecnie posiadam laptopa z oryg. systemem Vista Home Premium. Chciałbym teraz zainstaslować zamiast Visty, Windows 7 beta. Czy nie będe miał problemów ze sterownikami? Czy sterowniki od Visty będą pasowały do Windows 7?

(Godlike) #2

Powinny, chociaż wcale nie muszą.

(ak6) #3

Windows 7 ma kolosalna bazę sterowników a jeśli czegoś nie ma to najczęściej pobierze przez Windows Update, więc sterowniki z Visty mogą okazać się niepotrzebne.

A tak poza tym gdybyś napisał jaki masz sprzęt to może okazałoby się, że ktoś już na takim instalował i miałbyś konkretną odpowiedź. :slight_smile:

(Mihau X64) #4

Ja mam wszystkie najnowsze sterowniki do visty i windows 7 świetnie na nich pracuje :lol:

(niezDarek) #5

Microsoft po doświadczeniach z Vistą i brakiem z początku pod nią sterowników wprowadził system znany z linux'a czyli system sam zwykle pobiera i dostosowuje odpowiednie sterowniki

(system) #6

Laptop Dell XPS 1530, Intel C2D T5750@2GHz,4GB,8600M GT, SigmaTel HD Audio, Cam, FingerprintReader,Wifi.

(niezDarek) #7

jak są stery pod Viste to powinny w większości działać pod Windows 7

(ak6) #8

Na 99,9% będziesz miał wszystko :smiley:

(niezDarek) #9

no aż tyle to niestety nie będzie zgodność aktualnie wynosi jakieś 80%

(ak6) #10

Mówiłem o sterownikach do podanego sprzętu, bo o to pytał się gizmo

I chodziło mi tylko o to, że najprawdopodobniej będzie miał do wszystkich urządzeń :smiley:

(niezDarek) #11

no dobra tylko że równie dobrze może być zgodność 100%, i prawie równie prawdopodobne jest to że większość urządzeń nie będzie działać

(system) #12

zainstalowałem W7. Zrobiłem aktualizacje sterowników. Chodzi mi wszystko poza czytnikiem linii papilarnych. Pisałem do Della. Na razie nie wspierają Windows 7.

(ak6) #13

No właśnie, że nie - bo instalowałem Win7 na tym sprzęcie i nie było kłopotów ze sterownikami (nie pamiętam właśnie jak było z czytnikiem linii bo go nie używałem)

Dlatego wcześniej pisałem

Więc jak widzisz nie było tak źle. :smiley:

(artymienek) #14

Działa ci kamerka? U mnie w Dellu nie potrafi wykryć.

(ak6) #15

Jakiego masz Della?

Jeśli to zintegrowana kamera Creativa to powinna działać. U mnie działa na sterownikach w wersji: 1.4.1.1011