Windows 7 Beta x64 na słabym komputerze

Wiele osób w komentarzach do newsów na dobreprogramy.pl na temat windows 7 pisze dlaczego oni wszyscy testują ten system na takich wcale nieprzeciętnych i nietanich zestawach i pytacie o recenzje systemu wykonane na komputerach jednordzeniowych, z 512MB ramu. Spełniam wasze oczekiwania i dodatkowo jestem otwarty na propozycje tego co według was w owej recenzji znaleźć się powinno i co chcielibyście w niej przeczytać? Napewno w miarę możliwości postaram się spełniać wasze prośby.

Właśnie instaluję windows 7 beta x64 na komputerze którego konfiguracja nawet kilka lat temu nie robiła wrażenia. Relację na żywo możecie czytać w wpisie na moim blogu:

http://my.opera.com/Spectatorx/blog/200 … -kilku-lat

Wpis jest na bieżąco aktualizowany.

zainstaluj na atari albo na amidze to będzie wyczyn na skalę światową :P.

Niestety nie dysponuję tym sprzętem :x

He he :slight_smile: A tak poważnie to fakt, byłby to kosmiczny wyczyn :slight_smile:

hehe…jeśli twój komp jest słaby to jaki jest mój?

celeron 1.7Ghz 128KB Cache :o

geforce fx 5200

2GB ram DDR

80GB ATA

Mam na tym kompie zainstalowanego win7…okna mulą po odpaleniu przeźroczystości, obciążenie proca 100% często przy bardzooo standardowych czynnościach np przewijanie plików w oknie :stuck_out_tongue: w stosunku do visty poprawa bardzo duża ale do xp jeszcze mu daleko jeśli o wymagania chodzi…To Aero mnie dziwi gdyż na linuxie efekty z compizem 10x lepsze a nic nie muli hehe Ogólnie wydajność (po wyłączeniu Aero) starcza do przeglądania netu, prac biurowych itp jedynie do gier nie bardzo w stosunku do xp wielka różnica np na xp mam w nfs:hp2 średnio 30-45fps a na 7 10-15fps :shock:

Nie słyszałem o takim :smiley:

Hot Pursuit 2…

http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=1753

żeby nie było offtopa, to powiem że też instalowałem na moim starym komputerze windows 7,

Config:

AMD Athlon XP 2500+@1.8GHz

512 RAM Kingston(nie wiem dokładnie ile MHz)

ATI Radeon 9600 Pro 128MB/128b

30 GB HDD Samsung

Wyłączyłem wszystkie duperele, aero itp. lecz 7 troche przymulał, posiedziałem sobie na nim kilka dni i zrobiłem format partycji gdzie 7 był zainstalowany bo miałem dosyć :stuck_out_tongue:

Tylko że win64 i lin64 instalujesz wtedy gdy masz więcej pamięci jak 3,5 gb, a nie dlatego że taki jest procesor. Wersja 64 od 32bit różni sie tym Że XP, Vista i 7 64bitowa emuluje programy 32 bit i obsługuje sporo pamięci RAM. Wersja 64 przez emulacje programów 32 bit zawsze będzie nieco wolniejsza(jak wine w linuxie). Dlatego nie ma sensu taki test bo nie do tego 64 bit wersje są stworzone. Dokup ramu to będzie ok

Ja mam aktualnie Athlona X3 8400 2,1; 2Gb Ram 1033 (miałem do kupić 4gb ale jakoś do tej pory mi zeszło i nie dokupiłem), grafa hd3200.

wszystkie stery odrazu były zainstalowane, jedynie do kamery vx6000 i lexmarka7350 sterowniki ściągałem. Siódemke instalowałem z poziomu Visty 64. Z areo zabiera 790 ram bez 700, uruchamia się szybciej jak Vista

Jeśli ktoś ma możliwości to zawsze warto mieć zainstalowaną x64 bo nie wiadomo kiedy i ile RAMu będziesz dokładał, a w końcu dołożenie RAMu to nie powód żeby reinstalować system.

Przy moim sprzęcie (ten w podpisie) twój to normalnie potwór. :lol:

Od dwóch dni testuję Win7 na laptopie Acer Extensa 5204, i śmiga tak samo jak XP, czyli dobrze. Natomiast Vista Acer Aspire na laptopie mojej Mamy (4 razy szybszy niż mój laptop) chodzi ze 4 razy wolniej niż 7, dodatkowo Vista robi straszny hałas, bo 24h mieli dyskiem nie wiem po co. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie po premierze systemu, jeszcze wiele się może zmienić.

Pozdrawiam!

Miejmy nadzieje że się zmieni na dobre :smiley:

Ja tylko mam nadzieję, że zostanie jak jest i tylko zaktualizują o poprawki bezpieczeństwa i pojawi się więcej sterowników dedykowanych pod windows 7.

Mieli z powodu usługi indeksowania. Czyli szybkiego wyszukiwania w systemie.

Samo indeksowanie jest tylko i wyłącznie indeksowaniem, czyli usługą wspomagającą wyszukiwanie i napewno nie indeksowanie powodowało nieprzerwaną pracę dysku, bo u siebie czegoś takiego niezauważyłem, a zawsze mam włączone indeksowanie.