Windows 7 BOX na stacjonarnym i przenośnym czy są wyjątki?

Witam. Ja mam pytanie odnośnie Win7 Home Premium ver. BOX, oficjalnie zainstalowanym na stacjonarnym. Właśnie zakupiłem laptopa na którym chce też mieć win7 ponieważ mam oryginalne pakiety adobe , corela i musiałbym mieć je na laptopie do pracy w szkole (po za domem) i nie zawsze podłączonym do komputera.

Pytanie które często potrafi się dublować ale ciągle widzę sprzeczne informacje i nie jestem w pełni uświadomiony o co w tym chodzi.

 

Zadałem pytanie do MS że posiadam w/w system, ze na ich stronie wspomniano o kopii dla urządzeń mobilnych i zapytałem jak wygląda taka kopia jak się sporządza a otrzymuje odpowiedź "W nawiązaniu do Pana zapytania przesyłam następujące informacje.

Licencja systemu operacyjnego, który Pan posiada jest licencją BOX. Oznacza to, że może Pan przenosić swoją licencję z jednego komputera na drugi, jednak w jednej chwili może Pan mieć zainstalowany system operacyjny  tylko na jednym urządzeniu."

 

Czytałem wiele razy że BOX jest przypisany do właściciela że trzeba usuwać oprogramowanie jeśli chcemy na innym urządzeniu. Ale tu chodzi o coś takiego i jak dla mnie absurdalnego tzn. W domu chce pracować na stacjonarnym więc oficjalnie mam na nim, jadąc do szkoły potrzebuje go mieć na laptopie więc wg. informacji muszę go usunąć i zainstalować na laptopie po czym po powrocie do domu usuwam z laptopa by mieć na komputerze czy to nie chore? Więc chciałbym mieć jakąś konkretną odpowiedź odnośnie licencji i prosiłbym by nie wysyłać linków żebym czytał pół dnia odnośnie licencji, ale o konkretne cytaty i o tym czy faktycznie mogę mieć go na sprzęcie przenośnym. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i szczegółowość.

 

 

POZDRAWIAM i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Przecież dostałeś jasną odpowiedź od MS. Możesz tą wersję przenosić bez problemu między urządzeniami, ale równocześnie może być zainstalowana tylko na jednym komputerze.

 

Możesz podać linka gdzie to przeczytałeś?

Poza tym, w pudełku z Windowsem powinieneś mieć licencję, ew. podczas instalacji się wyświetla.

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/instalacja-win-7-box-64-bit-na-2-komputerach/967b0800-e259-42a9-8c80-c7e2c12c58f2

“Mozesz wykonac sobie kopie  dla wlasnych celow.”

 

Ale ok już zrozumiałem więcej na forum prawnym.

http://forumprawne.org/nowe-technologie/93357-licencja-windows-7-a.html

 

Ale nasuwa mi się w takim razie pytanie. Bo chce na laptopie mieć możliwość odpalenia pakietu adobe  i corela (windowsowych programów) czy jak zainstaluje linuxa czy będzie tam możliwość odpalenia bez żadnych problemów ich i aktywowaniu licencji też tam zważywszy że mam je na stacjonarnym, czy np kupić licencje od MS czy kupić normalną wersje pudełkową OEM choć też mi się wydaje bez sensu mieć 2 pudełka winows w domu, choć Box upoważnia do zmiany podzespołów . No ale co jest warto w takim wypadku zrobić, co sie opłaca, by całość działała, a nie było problemów przy połączeniu z internetem (z licencjami)? Czy jest możliwość dokupienia licencji na 2 stanowisko do Wersji Box czy opłaca się (tzn. taniej) to bardziej niż od OEMa 

Z góry przepraszam za dublowanie pytań ale nie wiem jak właściwie zadać to pytanie, a zależy mi jak najszybciej uzyskać odpowiedź fachowe bym mógł sprawnie po odbiorze lapka coś zrobić.

Jako użytkownik prywatny jedyne co możesz zrobić to kupić drugą licencję (czy OEM, czy BOX, to zależy od Ciebie). Sprawdziłeś w licencji pozostałych programów czy możesz je zainstalować równocześnie na dwóch maszynach?

   Co Do Adobe Web & Design (ver. Studencka) Jak mnie informowano jest przypisana do właściciela dożywotnio mogę ją albo używać albo wyrzucić, nie mam prawa odsprzedawać i mogę dokonywać zakupu tylko raz na rok. Tak informowano mnie telefonicznie. A co do tego jak jest napisane

   “Zakup może dotyczyć tylko jednej licencji każdego z produktów firmy Adobe w wersji dla uczniów i nauczycieli na daną platformę na rok. Zakupy pakietów Adobe Creative Suite (na przykład wersji Design Standard lub Master Collection) są ograniczone do jednego produktu na daną platformę na rok. Produktów firmy Adobe w wersjach dla uczniów i nauczycieli można używać tylko na własnym, prywatnym komputerze. Nie można ich odsprzedawać.”

 

   Czyli wnioskuję że mogę, bo nie wspomniano że tylko na jedno stanowisko. Rozumiem że słowo platforma tyczy się oprogramowań typu Windows, Mac, Linux, czy dobrze myślę czy się mylę?

 

Odnośnie CORELa nie potrafię znaleźć informacji licencyjnych związanych z instalacją na stanowiskach ani na pudełku ani w podręczniku. Na spodzie pudełka pisze np drobnym maczkiem takie coś

“Ten produkt jest dostarczony na podstawie załączonej umowy licencyjnej określającej sposoby użytkowania produktu i jest objęty ograniczeniami dotyczącymi gwarancji oraz środków prawnych użytkownika, Chronione patentami w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.”

W książce na przed ostatniej stronie wypisują “masło maślane” że nie biorą odpowiedzialności za wszelakie szkody, czy też “roszczeń stron trzecich […]”

Skoro korzystasz z takiego oprogramowania w szkole, dowiedz się czy twoja szkoła nie uczestniczy w programie MSDNAA, jeśli tak, ułatwiłoby Ci to życie i pozwoliło oszczędzić pieniądze.

 

 

“chore” mi chodziło o ten ostry monopol, Box powinien być domyślnie na 3 urządzeniach no ale cóż… na tym zarabia firma.

Też się zastanawiałem nad Linuxem właśnie na stacjonarnym, i nad tym by na Linuxie móc instalować windowsowe aplikacje. Zastanawiam się czy Wine by to potrafił.

A jakby wyglądała sytuacja gdybym po prostu odłączał internet ze stacjonarnego w momencie gdy pracowałbym na laptopie np w szkole. A gdy wrócę to przecież nie korzystałbym z lapka mając stacjonarnego więc z powrotem bym włączył, To omijało by te fatygowanie się z przełączaniem (instalacją i deinstalacją) po między urządzeniami, taki “myk” ? Zadziałało by to?

To nie chodzi o to czy by działało czy nie, tylko  o  kwestie  legalności, a powyższe  nie  jest  legalne.

Teoretycznie możesz ściągnąć sobie system trial i zainstalować go, 60 czy 90 dni powinno raczej wystarczyć do czasu formatu. A trial oczywiście jest legalny, przecież to sam MS udostępnia go do testu.

 

To można pójść dalej, zamiast instalować Windows 8 czy Windows 8.1, można zainstalować Windows Server 2008 R2 i używać go w wersji testowej przez całe 240 dni. Być może Windows Server 2012 też można testować przez 240 dni, niestety nigdy tego nie sprawdzałem, gdyż nie mam możliwości instalacji tego systemu.