Windows 7 brak dostępu do sieci

Czyli problem powszechnie znany. Posiadam router TP-Link, komputer stacjonarny podpięty jest przez RJ, niestety internet nie działa na laptopie :expressionless:

Podpiąłem przewód pod lapka i wszystko działa, jednak przez WiFi pisze mi “brak dostępu do sieci”.

Sieć jest zabezpieczona przez WEP :E , próbowałem na sztywno wklepywać ip etc, resetowałem router, konfigurowałem połączenie na nowo, wyłączałem zaporę, a wszystko to na nic. Macie jeszcze jakieś pomysły?.

Skoro podłączyłeś laptopa pod kabel i działało to znaczy, że najprawdopodobniej masz Wi-Fi wyłączone w samym routerze. Wejdź w ustawienia routera i sprawdź czy na pewno masz włączoną funkcję internetu bezprzewodowego. A nawet jakby była włączona to sprawdź w routerze czy domyślnie nie jest ustawiona opcja zabezpieczenia Wi-Fi poprzez adres MAC.

Jeżeli teoretycznie wszystko jest OK a twój laptop nie widzi sieci możesz również spróbować zmienić kanał nadawania na routerze gdyż też jest to częstą przyczyną niewidoczności sieci.

Chyba mnie nie zrozumieliście widzę sieć, łącze się z nią ale laptop nie może uzyskać adresu, tak jakby DHPC szwankowała, tylko że po podaniu sztywnych ustawień powinno ruszyć a tu klops. Poradziłem sobie, nie wiem w czym był problem ale gdy zmieniłem zabezpieczenia na WPA2 nagle cudownie wszystko zaczęło działać, zobaczymy czy to nie chwilowe.