Windows 7 - brak dźwięku, Realtek HD Audio Driver

mi tez nie pomoglo

a macie wersje RTM?, bo na rc duzo sterów nie idzie

Nie. Ultimate

zonq , RTM - release to manofacture (może być też tłumaczone ready to market) - to oznacza po prostu finalny produkt

Ultimate, Home Premium, Professional itd. to edycje systemu.

no ja mam professional

Dodane 08.10.2009 (Cz) 20:04

no ja mam professional

Dodane 08.10.2009 (Cz) 20:18

a reszty nie wiem, tylko tyle. juz mnie wkurzac zaczyna brak tego dzwieku

Wejdź w menu start i wpisz winver a następnie enter. Zobacz czy numer kompilacji to na 100% 7600.

wersja 6.1. kompilacja 7600, tak jest napisane

witam

mam taki problem

zainstalowałem sobie Windowsa 7 z MSDNAA i sterowniki do karty realtek HD audio pod windowsa 7 wersja 235.

problem polega na tym ze nie moge zmienić ustawienia złącza na panelu tylnym.na przednim mogę ustawić żeby np dane wejście pracowało jako słuchawki a nie jako wejście liniowe.ustawiając jako słuchawki sprzęt gra o wiele głośniej.

moje pytanie:

jak można zmienić wejście na tylnym panelu bo ■■■■■■■ w tym sterowniku nie idzie;/;/

walczyłem cały dzień.

pod Xp wtykałem jacka,wyskakiwało okienko jako co ma pracować dane wejście i po sprawie a tutaj jest komunikat ze podłaczono gniazdo ale nie można nic ustawić;/;/

prosze o pomoc.

Witam, nie chciałem tworzyć nowego tematu wiec pisze tutaj a więc mam dziek pięknie ładnie tylko jak wyłączę kompa i go z powrotem włączę to sterowniki dźwięku na nowo się instaluje i w menadżerze realtek muszę na nowo ustawiać żeby był dźwięk macie możne coś na to żeby ustawienia się nie resetowały??

witam. moj problem z dziewiekiem poleca na tym ze go nie ma :smiley: na laptopie compaq pressario v5000 mialem xp a wczoraj zainstalowalem win 7, sterowniki grafiki elegancko weszly, ale dzwieku juz nie moge znalesc ;/ o co tu chodzi?

Podaj dokładny S/N oraz P/N posiadanego modelu - będzie łatwiej cokolwiek ustalić

S/N : CND6282ZF6

P/N : RE308EA#ABU

Niestety na stronie producenta nie są dostępne sterowniki dźwięku dla Win7. Wydaje mi się, iż system sam powinien zainstalować potrzebny sterownik, który jest zaimplementowany w win7.

Czy w menedżerze urządzeń widnieją jakieś znaki zapytania odnośnie sterowników audio?

PS.

Wydaje mi się, iż post MarasDBZV powinien być wyedytwany do osobnego wątku.

jest tylko wykrzyknik przy High Definition Audio Device

Kliknij na nim PPM wybierz właściwości - przejdź do zakładki szczegóły - z rozwijanego manu wybierz identyfikator sprzętu.

Można spróbować wygooglować podany wpis i poszukać sterownika działającego pod win7.

Drugi sposób to Windows update - jest duże prawdopodobieństwo, iż Win7 sam znajdzie i zaktualizuje sterownik dźwięku.

Okej dziala :slight_smile: w google’ach znalazlem po identyfikatorze :wink: dziekuje Ci i pozdrawiam :wink:

Witam. Wczoraj zainstalowałem Windows 7 ale nie mam dźwięku. Mam kartę Realtek HD Audio. Moja płyta główna to Gigabyte EP43-DS3. Bawiłem się z tym kilka godzin. ściągałem sterowniki za sterownikami i dalej nic. Mógłby mi ktoś pomoc?

sioma99 , zainstaluj kolejno:

chipset:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … _intel.exe

dzwięk:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … azalia.exe

Witam mam 7 i głośniki 5+1 płyta gł asus p5b-vm przy starszych ster maiałem możliwość testowania 5+1 ale przy włączeniu muzyki tylko przednie grały a teraz nowy ster i mam tylko pokazanie do wyboru stereo i i tylko zielone gniazdo …

Witam , tak samo mam problem jak koledzy wyzej …

Wczesniej mialem Wersje Windowsa 7 ENG nie pamietam czy profesional czy co i wszystko pieknie smigalo dzwiek byl itd

Ale Potem zakupilem karte dzwiekowa i podczepilem do swojej plyty glownej i niestety i wtedy zaczely sie klopoty a mianowicie , Dzwiek nagle po wlaczoniu ponownie komputera znikal czyli raz byly sterowniki zainstalowane a raz poprostu jak by ich nie bylo czyli nie bylo dzwieku zrobilem formata zainstalowalem innego windowsa 7 bo 64 bity i profesional i nagle widze na dole po prawej stronie kolo glosniczka jeden wielki czerwony X i ze nie mam zainstalowanych i podlaczonych rzadnych urzadzen audio :confused: ??? i ocb ??? .

Moja Plyta Glowna to Gigabyte EP45T-ID3LR

Sciagalem roznego rodzaju sterowniki i nadal ze tak powiem ■■■■ :frowning: . Ciagle widze X na glosniczku i nie ma dzwieku ani z glosnikow ani z mikrofonu i sluchawek :(:(:frowning: . Co mam zrobic ? Pomocy . Prosze o Pomoc .