Windows 7: Brak możliwości włączenia kompozycji aero

Witam, mam problem odnośnie kompozycji aero, wczoraj wszystko działało dzisiaj natomiast po włączeniu komputera otrzymuje komunikat o treści:
Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows
System windows nie może połączyć z usługą Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych. Uniemożliwia to logowanie się do systemu zwykłym użytkownikom. Jako użytkownik administracyjny możesz przejrzeć szczegółowe informacje o przyczynie braku odpowiedzi.
Kompozycja aero w personalizacji jest na szaro nie mogę jej włączyć. Skanowałem system malwarebytes i nic nie znaleziono oraz adwcleanerem, który oczyścił komputer z 6 zagrożeń i nadal nie wiem co robić w tym kierunku.

FRST, doczyszczenie nim czego AV nie wykrywa i naprawa usługi aero po zainfekowaniu jej.

Windows dziwnym trafem nie odinstalowal Ci sterowników karty graficznej?

sprawdzałem i to nie to, nawet przeinstalowałem sterownik

Display-Name (Services) Service-Name (Registry) Not Available In Default
Desktop Window Manager Session Manager UxSms Started/Automatic

Jak oba nie pomogą, to zrób raport z FRST i czekaj aż go przejrzy @iJuliusz pod kontem infekcji uszkadzającej Aero.

Oba rozwiązania nie pomogły, załączam raport z FRST.Addition.txt (37,9 KB) FRST.txt (46 KB)

1 polubienie

Witaj.

Spróbujmy na początek naprawić kilka błędów.

  1. Błąd w Dzienniku Zdarzeń, siedzi w Windows 7
    Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent
    Naprawisz plikiem MicrosoftFixit50688.msi.
    Kliknij w Zielony Download, może wyskoczyć dodatkowe okno z reklamą, zamknij je, a pobrany plik uruchom i zainstaluj poprawkę.
  2. Wyszukaj cmd poprzez Win+S, gdy znajdzie wiersz polecenia kliknij Prawym i wybierz Uruchom jako Administrator
    Wpisz komendę sfc /scannow [Enter]
    Daj znać czy znalazł i naprawiło błędy
  3. Po restarcie wyszukaj ponownie cmd i uruchom jako Administrator
    Wpisz komendę net start sppsvc
    Zrób restart.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.
  7. Uruchom FRST, zaznacz dodatkowo w okienku Lista BCD, zrób skan i wklej pliki do wglądu
  8. Informuj o ewentualnych problemach przy wykonywaniu poleceń.

Pozdrawiam serdecznie

2 polubienia

Zainstalowałem i pobrałem poprawkę, komenda sfc /scannow odnalazła błędy i naprawiła je pomyślnie, po restarcie wpisałem komende net start sppsvc i otrzymałem informacje, że usługa już jest włączona, po kolejnym restarcie uruchomiłem ADWCleaner, który nie wykrył żadnych elementów jedynie mnie powiadomił o tym, że opcjonalnie mogę uruchomić naprawę podstawową, która zresetuje Winsock i inne ustawienia do wartości domyślnych, ale nic nie klikałem związanego z tym, załączam plik wynikowy z ADWCleaner oraz FRST. AdwCleaner.txt (1,7 KB) FRST.txt (51,2 KB) Addition.txt (40,3 KB)

2 polubienia