Windows 7: Brak odpowiedzi a zasilacz

Mi nie zdarzyło się, aby mi coś nie działało. Ci, którzy narzekają, to mają pecha a nie że sklep Komputronik jest zły :slight_smile:
Dobra, wrócę do mojego pytania, które zadałem wyżej. Możesz napisać co o tym myślisz?

Moje zdanie - Ten zasilacz, to według mnie 700W jest za dużo, skoro wyrabia 500W. Jeśli chcesz zainwestować w zasilacz, to najwyżej 550W +80 sprawność.
Kolega @saturno pisał: “Sprawność to stosunek mocy oddawanej (W) do mocy pobieranej (W). A moc (W) to z kolei wartość napięcia (V) pomnożona przez wartość natężenia prądu (A) i tyle”.
Zasilacz ma tyle dawać, ile potrzebują podzespoły i na siebie. Nie może tak być, żeby marnować moc zasilacza i korzystać tylko z jego połowy wydajności, chociaż zasilacz na siebie też potrzebuje. Tak według mnie, wystarczyłby corsair http://www.komputronik.pl/product/239226/corsair-vs-550w-cp-9020097-eu.html
Ale, to Twój wybór.

Co do obudowy - fakt - u mnie leży encyklopedia na obudowie, bo tracer lubi wpadać w rezonans. Poza tym już 8 lat power trzyma się na kropelce, bo przy normalnym użytkowaniu wcisną się do środka i trzeba było przyklejać, ale się udało. Temperatura dysku zawsze nie przekracza 38 stopni. zasilacz zadbany - wciąż chłodny, więc mi pasi, bo lata lecą i wciąż temperatura niska w obudowie. procesor, to osobne chłodzenie, ale nie o tym temat.
Cóż - wystarczy starannie przykręcić nowy zasilacz i będzie na lata. Co na nie pasować? Zasilacz do obudowy? Pasuje. Do zasilania podzespołów - nadto. Za duży zapas mocy - zbędny. Ale wybór należy do Ciebie.

Może być,ale nie bez czyszczenia :slight_smile:

hatezit
Wystarczy ze sporym zapasem i lepszy od tego chiefteca , a to czy go kupisz w komputroniku czy gdzie indziej ma najmniejsze znaczenie, sprawdź gdzie wyjdzie najlepiej dla Ciebie cenowo,(darmowe dostawy tez zerknij)

ale opcja 530 spokojnie wystarczy

do Twojej obudowy każdy zasilacz ATX pasuje.

PS.
z tym,ze tutaj też bym się zastanowił czy to jest wina zasilacza[quote=“hatezit, post:9, topic:521366”]
Co do dysku systemowego, to później wrzucę z tego programu rezultat. Ale jeżeli mowa jaki typ dysków mam, to mam dwa dyski zwykłe marki Seagate Barracuda po 320GB i 500GB.
[/quote]

a sprawdź sobie jeśli możesz to wykonać przy podpiętym jednym dysku.

Może inaczej napiszę. Co prawda nie piszę z kompa o którym jest mowa, ale na dysku C mam prawie 80GB, wolnych mam 32GB. Dysk E jest prawie pusty, bo są same maszyny wirtualne, ale dysk jest 500GB. Osobny dysk to 320GB = D jest tam bardzo dużo plików od filmów, muzyki po kursy informatyczne. Teraz nie mogę sprawdzić, czy C i E to 500GB czy 320GB, ale C i E to jeden dysk. Na dysku systemowym mam dużo programów a szczególnie jest od Visual studio 2012 for desktop express.

Generalnie nie mam zastrzeżeń do mojego zasilacza, ale tylko planuję kupić. Tylko zadałem pytanie, czy może być przyczyną od zasilacza. Atronics, jak bym miał kupować, to który? Dałeś mi tyle tych zasilaczy, że teraz już nie wiem. Bogdan pisze, że za dużo mocy nie może być, Ty piszesz, że ten co mam na oku jest ok i sam już nie wiem.

Narazie wstrzymam się z kupnem.

To są podane dwa zasilacze ,jeden w wersji 630W drugi ten sam model tylko 530W.

A tyle ich ,bo podałem też w różnych sklepach.