Windows 7 - brak pełnej pamięci ram

Witam. Posiadam laptopa HP Envy m6 1120sw. Świeżo zainstalowałem na nim system Windows 7. Posiadam 8gb ram. Poniżej przedstawiam screen mojego problemu:

TM0Dqug.png

Nie rozumiem dlaczego posiadam tylko 936mb. W BIOSIE piszę normalnie 8gb, więc myślałem, że to zwykły BUG - jednak, gdy odpaliłem grę Army Rage to przy starcie pojawił się problem 'Nie spełniasz minimalnych wymagań do odpalenia gry 1gb ram, 1ghz procesor". Jak to naprawić? Pomocy.

Uruchom Monitor zasobów (wpisz w menu start), Pamięć i sprawdź ile pamięci jest sprzętowo zarezerwowanej.

Masz 32 bitowy system, który nie wykorzysta całej pamięci RAM (wykorzysta ok 4-4.5 GB).

Zainstaluj 64 bitową wersję systemu.

Wykorzystane mam 80%, a nic nie zainstalowane :open_mouth: Dlaczego tak. Nie mam 64-bitowej wersji :confused: Dlaczego zarezerwowane mam 7,2gb?!

Reszta idzie na śmieci od producenta itd . Powywalaj czego nie potrzebujesz z dysku i auto startu .

Właśnie przeczytałem, że 32bit widzi tylko 4gb ram. Niestety muszę wszystko robić od nowa, eh. Lock.

To skombinuj wersje 64bit i będzie obsługiwać .

Tak czy inaczej, na problem używania mniejszej ilości pamięci niż posiadana w Windows 7 dobra jest ta rada: http://forum.dobreprogramy.pl/mam-4gb-ramu-czyta-tylko-25gb-t523381.html#p3277896. Oczywiście przy 32-bitowym systemie nie przeskoczysz 3,5 GB.