Windows 7 - brak połączenia internetowego

Witam. Mam zainstalowany system Windows 7,modem Speed Touch 330, zainstalowane sterowniki do niego (od Visty) i próbowałam połączyć się z netem. Dodam jeszcze, że modem jest dobrze podłączony, a linia zsynchronizowana. No i za każdym razem wyskakuje błąd 651 -> Test łączności z Internetem nie powiódł się -> Diagnozuj problem -> Podczas rozwiązywania problemu wystąpił błąd : problem uniemożliwia uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów.

Szczegóły błędu;

Identyfikator pakietu: nieznany.

Ścieżka: C:\Windows\diagnostics\system\networking.

Kod błędu: 0x803C010A

Źródło: Aparat.

Użytkownik: ja-PC\ja

Kontekst: z ograniczeniami.

Czy da się jakoś ten problem rozwiązać ? Proszę o pomoc.

Jak do tej pory nie pojawiły się sterowniki do tego modemu pod wersję beta Windows 7. Poczekaj na wersję finalną systemu

Jeśli nie uda mi się nawiązać połączenia to, pewnie tak zrobię .Ale innym się udało, więc może jest na to jakiś sposób ?

Windows seven RC 7100 32 bit i nie wyskakują żadne bluescreeny.

Komu się udało niby? Na zagranicznych forach wyraźnie piszą, że się nie da. Czasami można pokombinować z trybem zgodności, ale nie wiem czy tu pomoże w tej sytuacji.

:smiley: :smiley: :o :lol:

mnie się udało bez problemu uruchomić neostrade na modemie speedtouch 330 na windows 7

i żadnych problemów w konfiguracji nie było, identycznie jak pod Vistą

Ja chętnie “pokombinuję” z trybem zgodności tylko napisz, co powinnam zrobić.

ok moge podać sposób jakim ja instalowałem kilka razy Neostrade na windows 7

Teraz wkładamy płytkę Neostrady do napędu i uruchamiamy rozpakowaną zawartość. Klikamy na next, next, itd. Nie odpinamy modemu od kompa, bo to tylko może utrudnić życie a nie robi żadnej różnicy.

  • 1. Zainstaluj sterowniki z płyty dołączonej do modemu

Tak. O to chodzi, tylko, że u mnie opcja Aktualizuj sterownik jest nieaktywna. Po restarcie z tray’a wyświetla się komunikat w “chmurce”; Sterownik zablokowany z powodu niezgodności. Zainstalowany sterownik jest przyczyną problemów ze stabilnością systemu. Ten sterownik zostanie wyłączony. Należy skontaktować się z producentem sterownika itd. :frowning:

devil33 jeśli możesz, to podaj dokładne parametry sterownika, który masz zainstalowany do modemu.

Prawym klawiszem myszy na setupie i wybierasz “troubleshoot compatybility”

jak nie działają sterowniki z płyty to spróbuj zastosować te z tej strony:

http://www.softwarepatch.pl/plik/5398/5 … -3015.html

jeszcze kwestia na lu bitowym systemie się instaluje modem, ja mam system 32 bitowy i właśnie na ni działa, na 64 z tego co wiem są problemy

Modem próbuję zainstalować na 32-bitowym systemie. Problem jest nadal. Zainstalowałam sterowniki z tej stronki do której podałeś link. Po wciśnięciu ‘Aktualizuj sterowniki’ wyświetla się komunikat " System Windows nie może zainstalować urządzenia Speed Touch 330 ADSL. Nie może znaleźć oprogramowania". Jeśli wskażę ręcznie - wyskakuje bluescreen. Chyba coś skopałam w trakcie instalacji samego systemu …

Edit; zainstalowałam stery takie jakieś “starszawe” i prawie sukces - system zaakceptował, niby wszystko ok. tylko, że po próbie łączenia dalej błąd 651.

Ja co kilka uruchomień komputera, w menedżerze urządzeń muszę restartować kartę sieciową ponieważ ta przestaje się łączyć z internetem (Build 7100). Do dzisiaj nie wiem w czym rzecz.

Problem rozwiązany, a mianowicie; zadziałały ( odpalane w trybie zgodności )sterowniki z tej stronki http://neostrada.info/instalacja.php?id=speedtouch. Połączenie nawiązałam przy pomocy SpeedTouch Dial-up. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: