Windows 7 - brak połączenia internetowego


(Rosa65) #1

Witam. Mam zainstalowany system Windows 7,modem Speed Touch 330, zainstalowane sterowniki do niego (od Visty) i próbowałam połączyć się z netem. Dodam jeszcze, że modem jest dobrze podłączony, a linia zsynchronizowana. No i za każdym razem wyskakuje błąd 651 -> Test łączności z Internetem nie powiódł się -> Diagnozuj problem -> Podczas rozwiązywania problemu wystąpił błąd : problem uniemożliwia uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów.

Szczegóły błędu;

Identyfikator pakietu: nieznany.

Ścieżka: C:\Windows\diagnostics\system\networking.

Kod błędu: 0x803C010A

Źródło: Aparat.

Użytkownik: ja-PC\ja

Kontekst: z ograniczeniami.

Czy da się jakoś ten problem rozwiązać ? Proszę o pomoc.


(MarS) #2

Jak do tej pory nie pojawiły się sterowniki do tego modemu pod wersję beta Windows 7. Poczekaj na wersję finalną systemu


(Rosa65) #3

Jeśli nie uda mi się nawiązać połączenia to, pewnie tak zrobię .Ale innym się udało, więc może jest na to jakiś sposób ?

Windows seven RC 7100 32 bit i nie wyskakują żadne bluescreeny.


(MarS) #4

Komu się udało niby? Na zagranicznych forach wyraźnie piszą, że się nie da. Czasami można pokombinować z trybem zgodności, ale nie wiem czy tu pomoże w tej sytuacji.


(niezDarek) #5

:smiley: :smiley: :o :lol:

mnie się udało bez problemu uruchomić neostrade na modemie speedtouch 330 na windows 7

i żadnych problemów w konfiguracji nie było, identycznie jak pod Vistą


(Rosa65) #6

Ja chętnie "pokombinuję" z trybem zgodności tylko napisz, co powinnam zrobić.


(niezDarek) #7

ok moge podać sposób jakim ja instalowałem kilka razy Neostrade na windows 7

Teraz wkładamy płytkę Neostrady do napędu i uruchamiamy rozpakowaną zawartość. Klikamy na next, next, itd. Nie odpinamy modemu od kompa, bo to tylko może utrudnić życie a nie robi żadnej różnicy.

  • 1. Zainstaluj sterowniki z płyty dołączonej do modemu

(Rosa65) #8

Tak. O to chodzi, tylko, że u mnie opcja Aktualizuj sterownik jest nieaktywna. Po restarcie z tray'a wyświetla się komunikat w "chmurce"; Sterownik zablokowany z powodu niezgodności. Zainstalowany sterownik jest przyczyną problemów ze stabilnością systemu. Ten sterownik zostanie wyłączony. Należy skontaktować się z producentem sterownika itd. :frowning:

devil33 jeśli możesz, to podaj dokładne parametry sterownika, który masz zainstalowany do modemu.


(MarS) #9

Prawym klawiszem myszy na setupie i wybierasz "troubleshoot compatybility"


(niezDarek) #10

jak nie działają sterowniki z płyty to spróbuj zastosować te z tej strony:

http://www.softwarepatch.pl/plik/5398/5 ... -3015.html

jeszcze kwestia na lu bitowym systemie się instaluje modem, ja mam system 32 bitowy i właśnie na ni działa, na 64 z tego co wiem są problemy


(Rosa65) #11

Modem próbuję zainstalować na 32-bitowym systemie. Problem jest nadal. Zainstalowałam sterowniki z tej stronki do której podałeś link. Po wciśnięciu 'Aktualizuj sterowniki' wyświetla się komunikat " System Windows nie może zainstalować urządzenia Speed Touch 330 ADSL. Nie może znaleźć oprogramowania". Jeśli wskażę ręcznie - wyskakuje bluescreen. Chyba coś skopałam w trakcie instalacji samego systemu ...

Edit; zainstalowałam stery takie jakieś "starszawe" i prawie sukces - system zaakceptował, niby wszystko ok. tylko, że po próbie łączenia dalej błąd 651.


#12

Ja co kilka uruchomień komputera, w menedżerze urządzeń muszę restartować kartę sieciową ponieważ ta przestaje się łączyć z internetem (Build 7100). Do dzisiaj nie wiem w czym rzecz.


(Rosa65) #13

Problem rozwiązany, a mianowicie; zadziałały ( odpalane w trybie zgodności )sterowniki z tej stronki http://neostrada.info/instalacja.php?id=speedtouch. Połączenie nawiązałam przy pomocy SpeedTouch Dial-up. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: