Windows 7: BSOD 0x000000d1 IRQL NOT LESS OR EQUAL

Witam,
problem jak w tytule, pojawił się 3 razy, niestety nie mam zrzutów z BlueScreenView, gdyż przywróciłem system do dnia sprzed ostatniej aktualizacji Windows 2 dni temu (na razie brak BSOD).

  • Brak jakiejkolwiek zmiany sprzętu w przeciągu około 8 miesięcy, jednakże komputer praktycznie nieużywane ostatnie 5 miesięcy, to 2 tydzień bardziej intensywnego użytkowania;
  • Problem pojawił się wczoraj 2 razy z rzędu podczas przeglądania internetu/ na pulpicie;

Windows postawiony na dysku SSD.

-MemTest robiony, wszystko ok.

-Zdjęcie z HMiNFO:

Dziwna jest wartość napięcia 5 V wskazywana przez HWiNFO.
Zasilacz ma 7 lat i jest najstarszym elementem komputera.

Dodam jeszcze log z ComboFix:
ComboFix.txt (37,6 KB)

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny BSOD.

Dziękuję i pozdrawiam

CD

Potestuj, może tylko aktualizacja namieszała - jak nic nie robiłeś?

Ale jak długo nie używany - może trzeba go rozebrać i porządna konserwacja + czyszczenie złącz - może wilgoć? jakaś korozja,inne. Sprawdź również wszystkie kondensatory elektrolityczne, czy nie wybrzuszone lub wylane?

Warto użyć programu Ccleaner.

Plus sprawdzenie plików systemowych: sfc /scannow.

Sprawdzenie plików systemowych nic nie wykazuje,
Komputer traktuje programami CC Cleaner, Glary Utilities, AdwBlocker, Odkurzacz minimum raz w tygodniu jeżeli go używam.
Nie używany, ale trzymany w warunkach domowych, wczoraj dokładnie wyczyszczony i sprawdzony pod kątem wybrzuszeń na płycie głównej. Wydają się ok, rozbiorę dzisiaj zasilacz i tam sprawdzę.
Będę raportował w przypadku ponownych problemów.
Dziękuję
EDIT: właśnie zaobserwowałem regularne przycięcie myszki w trakcie poruszania po pulpicie, raczej nie wynikające z awarii samej myszki, co to może oznaczać?

Zobacz, czy w pozycji smart dysku C7 masz stałą wartość 1.

Może coś z kablem sata dysku? coś ruszyłeś.

Plus, niech Ci sprawdzą wirusy.

Sprawdzałem cały system Bitdefenderem Free Edition, ComboFixem, cały czas działa w tle COMODO. Czysto

Jestem po rewizji zasilacza i nie podobają mi się 2 kondensatory, czy tutaj może leżeć przyczyna pewnej niestabilności? Dodam, że grywając w Widźmina 3 raz na jakiś czas potrafi mi wysypać grę do Windowsa.

Dyski sprawdzę na innych kablach

Zdjęcia kondensatorów

Specyfikacja:
Procesor: Intel I5 3570
Płyta główna: Gibabyte H61M D2 B3
Grafika: XFX RX 470 Single Fan
RAM: 2x4 GB GoodRam 1333 MHz, CL9
Zasilacz: Pentagram Silent Force Value 450 W

Kondensatory do wymiany.

Comodo - dla mnie zawsze podejrzany i NIGDY nie stosuję.