Windows 7 build 7600 plus XP - problem z boot managerem

Witajcie,

wczoraj zainstalowałem Windows 7 build 7600 jako drugi system, obok XP, korzystając z wirtualnego napędu (nie miałem pustej płyty). Instalacja poszła gładko, Windows 7 działał. Włączał się automatycznie przy uruchamianiu komputera, więc skorzystałem z EasyBCD i ustawiłem wybór systemów, i wybrałem XP jako domyślny system. Sprawdziłem czy wszystko jest w porządku - wyłączyłem komputer. Pojawił się ekran wyboru systemów i w porządku. Wybrałem XP, żeby zobaczyć czy się odpali. Odpalił się, ale widziałem przy bootowaniu komunikat, coś w stylu “Błąd rozruchu”. Mimo to odpalił się prawidłowo. Wyłączyłem komputer i poszedłem spać.

Dzisiaj rano próbuję uruchomić komputer i pojawił się komunikat:

W sieci można znaleźć rozwiązania tego problemu, jednak opierają się one na uruchomieniu jednego z systemów i naprawiania z jego poziomu. Ja nie mam już w ogóle ekranu wyboru systemu i nie mogę się dostać do żadnego.

NIE mam płyty z Windows 7, MAM oryginalną płytę z Windows XP. Mam nadzieję, że nie muszę robić reinstalki systemu? Zawstydzony

Proszę o pomoc…

Skoro miales obraz z ktorego zainstalowales 7 to nagraj go na dvd i odpal naprawe tak jak jest to napsane w komunikacie. Plyta od XP nic tu nie zdzialasz.

A jak mam się teraz dostać do tego obrazu i nagrać go, skoro nie mogę dostać się do żadnego systemu? Jest jeszcze opcja żeby pobrać ISO jeszcze raz i nagrać DVD na laptopie, ale czy naprawdę nie ma metody bez użycia płyty?

Dodane 04.09.2009 (Pt) 10:03

Łaskawie odblokowano mi ten temat.

Zrobiłem sobie płytę instalacyjną tej wersji Windows 7 i udało się postawić komputer na nogi, ALE nie ze współgrania Windows XP + Windows 7 nadal nici. Instalacja bootloadera Siódemki psuje mi boot.ini Windowsa XP i system się haczy, a po restarcie znowu mam komunikat “Windows failed to start…”. Z kolei odinstalowanie Vista Bootloadera w programie EasyBCD powoduje, że Windows XP działa prawidłowo (chociaż boot.ini musiałem ręcznie dodać), a Windowsa 7 w ogóle nie mogę włączyć.

Macie jakiś pomysł?

ja używałem VistaBootPRO 3.3