Windows 7 Cannot boot from CD: code 5

Witam, posiadam Windows Vista Home Basic i niedawno zakupiłem Windows 7 który postanowiłem zainstalować. Ustawiłem bootowanie z płyty i ponownie uruchomiłem komputer jedna podczas próby bootowania pojawia się taki błąd “Cannot boot from CD: code 5”, w takim razie poszukałem troche w google na ten temat, zakupiłem nową płyte DVD kompatybilną z moją nagrywarką i wykonałem wszystko dokładnie jak tu jest napisane http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1996.0 jednak po tych wszystkich operacjach mój napęd teraz nie odczytuje płyty wkładam płyte do napędu uruchamiam ponownie system pisze BOOT from DVD/CD: … (czy jakoś tak) i czekam i czekam z 10 minut i nic sie nie dzieje w takim razie restartuje system i okazuje się, że system nie czyta nagranej płyty po prostu jej nie widzi (Oczywiście napęd działa gdyż czyta inne DVD/CD). Prosiłbym o pomoc.

Zrób to samo za pomocą programu UltraISO. Jest po polsku.

Zajrzyj jeszcze tu: http://technomat.pl/index.php/napraw-plyta-windows-7-sie-nie-bootuje/

Ściągnij i wypal na CD Ultimate Boot CD, następnie zabootuj z płyty. W menu Ultimate Boot CD wejdź w Boot Management->Smart BootManager. Wyciągnij płytę i włóż tą oryginalną z Windows 7 następnie w menu Smart’a wybierz napęd CD. To powinno pomóc.

Pozdrawiam.

Dyzio23 próbowałem jeszcze raz tak jak ty podałeś ale nie czyta płyty po prostu jej nie widzi.

Nigdzie nie moge w tym programie znlaeźć “Boot Management”. DAEMON mógłbyś opisać dokładniej jak to zrobić najlepiej krok po kroku byłbym bardzo wdzięczny.

UlraISO masz po polsku. Wkładasz do napędu płytę z Windows Vista, z menu Bootowalna wybierasz Wydobądź plik bootojący z CD/DVD… Tworzysz obraz ISO płyty z Windows 7. Otwierasz ten obraz. Z menu Bootowalna wybierasz Załaduj plik bootujący. Wskazujesz wcześniej wydobyty plik z Windows Vista. Zapisujesz obraz. Z menu Narzędzia wybierasz Wypal obraz CD… lub z menu Bootowalna wybierasz Zapisz obraz dysku… zapisujesz obraz na pendrive, z którego też można przeprowadzić instalację.

Cała rzecz w tym, że sektor startowy płyty instalacyjnej Windows 7 jest niekompatybilny z niektórymi płytami głównymi firm Asrock i MSI. Naprawa tego problemu polega na podmianie sektora startowego Windows 7 tym z Windows Vista.

A jak zbootować z pendrive Windows 7, gdyż już poprawnie nagrałem ale teraz nie wiem jak ustawić w BIOSIE, bo ustawiłem USB-FDD ale nie widzi pendrive tylko normalnie ładuje się system. Prosiłbym o pomoc.

Próbuj wszystkich ustawień. Może na którymś zaskoczy. U mnie załapuje na USB-HDD. Ustaw na bootowanie z USB, pendrive musi być w gnieźdxie, żeby BIOS go widział. USB-FDD lub USB-HDD to jest sposób emulacji pena.