Windows 7 - cd key mam, płyty brak

Witam, mam ORYGINALNY klucz do Windows 7 HP, przeze mnie zakupiony, jednakże płyta niestety została uszkodzona, czy legalnym jest ściągnięcie Windows 7 Home premium, w języku w jakim ja go zakupiłem z internetu, po czym instalowanie i aktywowanie go za pomocą mojego klucza ? Słyszałem, również o możliwości zamówienia nowej płyty, czy coś podobnego. Czy jest to prawda? Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Jeśli masz wesje oem to udajesz się tam gdzie kupiłęś z dokumentami zakupu i ten co ci sprzedał ma obowiązek załatwić duplikat nośnika , inna sprawa jak to oem z lapkiem był wtedy musisz zgłosić sprawę do producenta sprzętu , a jeśli masz box zadzwoń do microsoftu , a w ostateczności ściągnij płyte z sieci lub pożycz od znajomych :slight_smile:

Myślę że jak masz legalny klucz Windows 7 HP, to możesz skorzystać z cudzego nośnika (np. kolegi) warunek - kolega musi dysponować taką samą wersją systemu, do jakiej Ty masz przypisany klucz - czyli w twoim wypadku Windows 7 HP, ważna istona rzecz jeżeli twój Win7 HP był 32 bitowy lub 64 bitowy to taki sam musisz poszukać u znajomych lub kolegów.

Nawet sam Microsoft zaleca pożyczenie nośnika.

Staraj się nośnik od kogoś pożyczyć bo wtedy będzie to legalne.

Natomiast ściągnięcie Windowsa z internetu, pomimo, że posiadasz klucz nie jest już legalne.

Pomijając legalność (może ściągnięcie nie jest legalne, ale z mojego punktu widzenia jest uczciwe) problemem mogą być niespodzianki ukryte w takim obrazie płyty.

Pomijamy niespodzianki, bo jest dostępny spis sum kontrolnych dla każdej wersji i każdego języka, więc decydując się na pobranie z internetu, czego absolutnie nie popieram, to należałoby sobie sprawdzić sumę kontrolną pobranego obrazu.

Wiem, ze wydaje się być to i tak uczciwsze niż pełne piracenie, ale niestety jest to nielegalne.

1)nie musi mieć tej samej wersji systemu co autor posta (czyli HP) bo na każdej płycie z 7 są wszystkie jej wersje bez względu co jest nadrukowane na nośniku. Wybór wersji następuje po wpisaniu klucza.

Wystarczy że nie wpiszesz żadnego klucza to pojawi się lista wersji Windows, z której wybierzesz tą którą kupiłeś (HP). Klucz wpisujesz dopiero po zakończeniu instalacji: prawym przyciskiem myszy na ikone komputer, wybierz właściwośći, w nowo otwartym oknie właściwośći przejdz na sam dół i tam jest pozycja aktywacja Windows, kliknij na aktywuj system teraz.

Tak samo nie ważne jest czy płyta będzie z systemem 32 czy 64bitowym gdyż klucz zadziała z każdą wersją home premium (32bit /64bitowa). Podonie ma się sprawa do języka systemu na płycie.

Błąd. Tak było w Viście, a w 7 już tak nie jest - tam na początku instaluje się ta edycja, która jest nadrukowana na płycie. Wpisanie klucza następuje po instalacji systemu. Jedyna metoda na uzyskanie płyty instalującej wszystkie edycje systemu to rozwalenie pliku iso, wywalenie z obrazu pliku ei.cfg i ponowne sklejenie obrazu iso. Wtedy na początku instalacji możesz wybrać edycję systemu.