Windows 7 co jakiś czas resetuje się

Witam. Proszę o sprawdzenie tego crashdumpa z tego względu że windbg ładuje te symbole i nie może ich załadować jakoś przez co nie jestem w stanie tego sprawdzić… a z nieznanych mi przyczyn laptop sam się resetuje co jakiś czas. Z góry dzięki za pomoc

http://www.przeklej.pl/plik/121810-17518-01-dmp-0024tk0ft40i

coś takiego wywala

Wygląda na uszkodzenie ram’u, przetestuj ram programem MemTest , aczkolwiek długo to trwa (parę godzin). Jeśli masz np. 2 kości ram’u możesz wyciągnąć jedną i uruchomić do systemu i przetestować wbudowanym narzędziem w systemie Windowsie Diagnostyka pamięci systemu Windows a później drugą kostkę.

po 3% restartuje się komp przy tym memteście

Ciężko stwierdzić, coś nie tak na pewno z kompem jest, ale nie wiadomo czy do końca , chyba ze wywala błąd. Wywala error ?

żadnego błędu tylko ten bs co wyżej podałem i ten niżej…

idzie test, idzie i nagle jep kmputer wyłączony

przy programie do testowania dysku to samo.

Nie wiele mi to mówi, wole korzystać z poglądu zdarzeń w systemie, wtedy czasem coś więcej wiadomo…

Poszukaj winowajcy w plikach “dmp”, czyli:

e:\Minidump\121810-17518-02.dmp

e:\Minidump\121810-17518-01.dmp

Masz instrukcję jak odczytywać ich zawartość i zlokalizować problem:

http://www.vista.pl/porady/456_niebieski_ekran_bsod_i_odczyt_bledu_systemu_windows.html

wiem jak się pliki dmp odczytuje tylko całość staje na:

dlatego dałem link do dmp i poprosiłem o sprawdzenie tego…

Ja mam identyczny problem. Wcale nie musi to być wina pamięci. Poskładałem nowego kompa miesiąc temu. Od początku sypał BSOD, więc wymieniłem pamięci na nowe. Po wymianie, o dziwo przez trzy pełne dni działał znakomicie bez ani jednego błędu. I nagle bez instalowania czegokolwiek zwariował i teraz cały czas się wiesza. Błędy 90% związane z ntoskrnl.exe, ale też zdarzają się win32k.sys, dxgmms1.sys.

Sterowniki najnowsze, BIOS zaktualizowany, pełna aktualizacja Windowsa, temperatury w normie, chkdsk odpalone, pamięci przetestowane, dysk też i nic nie pomaga.

@kidler, spytam jeszcze czy resety masz “bez powodu” czy w określonych sytuacjach? Bo mi najczęściej zdarzają się albo po kilkunastu minutach grania albo jak odpalę kilka filmików jednocześnie na Youtube. Teoretycznie może to być problem z zasilaczem (BeQuiet 530 W), bo komp sypie się wtedy, kiedy obciążona jest grafika - a mam GTX 470 AMP!, który trochę prądu ciągnie. Z drugiej strony testowałem na starej karcie i błędy są identyczne… Może ktoś potrafi nam pomóc?

kidler komputer się wyłącza czy restartuje? Bo raz piszesz tak raz tak. Jak się wyłącza to sprawdź może cyrkulacja powietrza już nie taka jak być powinna i się procesor grzeje?

@zenon90 grafika nie jest jedynym elementem pobierającym energię.

wyłącza się… a jeśli w ogóle nie może się uruchomić system to wtedy dochodzi do restartu…

Ja bym w pierwszej kolejności sprawdził czy się nie przegrzewa. Ostatnio miałem 2 takie przypadki w rodzinie.