Windows 7 co jakiś czas resetuje się

(Kidler) #1

Witam. Proszę o sprawdzenie tego crashdumpa z tego względu że windbg ładuje te symbole i nie może ich załadować jakoś przez co nie jestem w stanie tego sprawdzić.... a z nieznanych mi przyczyn laptop sam się resetuje co jakiś czas. Z góry dzięki za pomoc

http://www.przeklej.pl/plik/121810-17518-01-dmp-0024tk0ft40i

coś takiego wywala

(Chamlet) #2

Wygląda na uszkodzenie ram'u, przetestuj ram programem MemTest , aczkolwiek długo to trwa (parę godzin). Jeśli masz np. 2 kości ram'u możesz wyciągnąć jedną i uruchomić do systemu i przetestować wbudowanym narzędziem w systemie Windowsie Diagnostyka pamięci systemu Windows a później drugą kostkę.

(Kidler) #3

po 3% restartuje się komp przy tym memteście

(Chamlet) #4

Ciężko stwierdzić, coś nie tak na pewno z kompem jest, ale nie wiadomo czy do końca , chyba ze wywala błąd. Wywala error ?

(Kidler) #5

żadnego błędu tylko ten bs co wyżej podałem i ten niżej....

idzie test, idzie i nagle jep kmputer wyłączony

przy programie do testowania dysku to samo.

(Chamlet) #6

Nie wiele mi to mówi, wole korzystać z poglądu zdarzeń w systemie, wtedy czasem coś więcej wiadomo...

(Newton) #7

Poszukaj winowajcy w plikach "dmp", czyli:

e:\Minidump\121810-17518-02.dmp

e:\Minidump\121810-17518-01.dmp

Masz instrukcję jak odczytywać ich zawartość i zlokalizować problem:

http://www.vista.pl/porady/456_niebieski_ekran_bsod_i_odczyt_bledu_systemu_windows.html

(Kidler) #8

wiem jak się pliki dmp odczytuje tylko całość staje na:

dlatego dałem link do dmp i poprosiłem o sprawdzenie tego...

(Abc90) #9

Ja mam identyczny problem. Wcale nie musi to być wina pamięci. Poskładałem nowego kompa miesiąc temu. Od początku sypał BSOD, więc wymieniłem pamięci na nowe. Po wymianie, o dziwo przez trzy pełne dni działał znakomicie bez ani jednego błędu. I nagle bez instalowania czegokolwiek zwariował i teraz cały czas się wiesza. Błędy 90% związane z ntoskrnl.exe, ale też zdarzają się win32k.sys, dxgmms1.sys.

Sterowniki najnowsze, BIOS zaktualizowany, pełna aktualizacja Windowsa, temperatury w normie, chkdsk odpalone, pamięci przetestowane, dysk też i nic nie pomaga.

@kidler, spytam jeszcze czy resety masz "bez powodu" czy w określonych sytuacjach? Bo mi najczęściej zdarzają się albo po kilkunastu minutach grania albo jak odpalę kilka filmików jednocześnie na Youtube. Teoretycznie może to być problem z zasilaczem (BeQuiet 530 W), bo komp sypie się wtedy, kiedy obciążona jest grafika - a mam GTX 470 AMP!, który trochę prądu ciągnie. Z drugiej strony testowałem na starej karcie i błędy są identyczne... Może ktoś potrafi nam pomóc?

(Soren) #10

kidler komputer się wyłącza czy restartuje? Bo raz piszesz tak raz tak. Jak się wyłącza to sprawdź może cyrkulacja powietrza już nie taka jak być powinna i się procesor grzeje?

@zenon90 grafika nie jest jedynym elementem pobierającym energię.

(Kidler) #11

wyłącza się... a jeśli w ogóle nie może się uruchomić system to wtedy dochodzi do restartu....

(Soren) #12

Ja bym w pierwszej kolejności sprawdził czy się nie przegrzewa. Ostatnio miałem 2 takie przypadki w rodzinie.