[Windows 7] Czarny ekran i kursor myszy

Witam! Lubiłem się pobawić themami czasami. Dzisiaj chciałem wrócić do standardowego wyglądu Windows. Mowa tutaj o Windows 7. Chodzi o to, że jak Windows się załadował i miałbym się teraz logować to jest czarny ekran i widoczny jest tylko kursor myszy. Wszystkie klawisze próbowałem wciskać podczas tego ekranu. Na jutro muszę napisać dwa sprawozdania, które muszę wydrukować. Naprawdę potrzebuję pomocy. Mam dzisiaj do zrobienia jeszcze dużo rzeczy. Godzinę wcześniej przed problemem przywracałem standardowy wygląd Windowsa poprzez program CustoPack. Wszystko zadziałało. Po chwili użyłem tego oto Logon Editor’a: http://pacmani.deviantart.com/art/Logon-Editor-Beta-149922645

Po kliknięciu “Apply Logon” około 30 sekund później pokazał się czarny ekran i kursor myszy. Proszę o jakiekolwiek wskazówki na temat naprawy tego problemu. Albo od razu same rozwiązanie.

,poczytaj > pobierz > wypal > użyj narzędzia o którym mowa tu [http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … st__p__286](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re-dysk-odzyskiwania-systemu/page view findpost p 286) <- Windows 7 Recovery Disc x86 / x64 Edition > Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair

To robiłem już wcześniej. Jednak nie wykryło żadnego błędu. W tym problem.

W trybie awaryjnym system się uruchomia ? Jak tak to wykonaj w tym trybie przywracanie systemu - również dostępne z płyty środowiska odzyskiwania systemu Windows.

Nie chciałbym stracić rzeczy, które posiadam na dysku C i te, które posiadam na dysku D. W trybie awaryjnym to samo. Po załadowaniu Windowsa w miejscu jak miałbym się logować to jest czarny ekran i widać tylko kursor myszy.

Ciężko wyczuć co Twojemu Windowsowi dolega tak naprawdę ,programy typu CustoPack często i gęsto głęboko ingerują w system - zmiana ekranu logowania to tylko jeden plik i on szkody raczej nie wyrządził choć awaria wystąpiła po jego użyciu…

Gdy przywrócisz system ,to cofniesz go do stanu z konkretnej daty ,może masz nawet punkt przed instalacją tego felernego programu do edycji ekranu ,wiec wszystkie dokumenty które były obecne na tą chwile (data punktu)- po pomyślnej operacji będą również, a D jeżeli masz domyślne ustawienia - zostanie nietknięty.

Tyle, że jak chciałem to teraz zrobić na płytce instalacyjnej Windows to pisze mi, że nie mam jakiegoś punktu daty…

No to nie dobrze…

Skopiuj > Zapisz ten tekst jako fix.reg

Zapisz ten plik na pamięć usb i módl się (bo nie wiem) aby był dostępny podczas operacji w środowisku odzyskiwania.

1.Podpinasz usb

2.Płytka > Wiersz polecenia i :

wpisujesz :

CD

ENTER

CD (np cd M:)

enter

Wpisz

REGEDIT fix.reg

enter

Poczekaj ,chwilę aby się upewnić że poszło

Restart

ja bym tobie tak poradził tym zgrac swoje pliki

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

i wgrać windowsa od nowa

p.s

chyba,że rozwiążesz problem przy pomocy tego co podaje kolega

Spróbuj też odpalić regetit z wiersza ,wpisz :

regdit

enter

Jak wyskoczy okno to z palucha i z kartki edytujesz klucze które podałem.Rozwijasz > prawy modyfikuj > podajesz wartości.

Dobrze. Nagrałem ten plik na USB. On musi być jeden? Na USB mam wiele plików. Mam je przerzucić gdzie indziej? Na USB musi być koniecznie tylko jeden plik - ten fix.reg? Zrobiłem ten plik i go nagrałem. Podpiąłem do komputera i włączam. Włącza się normalnie. Mam wejść gdzieś w BIOS czy coś? Nie wiem co robić. Mam zbootować może ten USB? Bootowałem i włącza się normalnie. Nie wiem co robić, pomóż.

Jak odpalić regedit z wiersza?

Nie ,nie musi być jeden ,ale wrzuć go bezpośrednio na dysk ,nie do żadnego folderu

Podpinasz usb wsadzasz płytkę z systemem > bootujesz z płytki > napraw komputer > wiersz polecenia :

Uruchom Wiersz i wpisz regedit enter ,potem

lub :

Dobra, zrobione. Komputer się restartuje. Tylko na początku nie działało “cd G:” bo ciągle zmieniało na X:\Sources, ale naprawiłem to wpisując odrazu "REGEDIT G:\fix.reg. Czekam, aż komputer się uruchomi. Zaraz dam znać.

@EDIT

Ciągle to samo… ;/

@EDIT2

Sprawdzę teraz czy w okienku REGEDIT się zmieniły wartości.

Podaj te wartości ,może być też fotka czyt cuś…

Wszystko jest tak jak było przez uruchomieniem fix.reg :stuck_out_tongue:

Pierwsze […]/CurrentVersion/Authentication/LogonUI/Background jest takie:

Pole Name:

[mała ikonka z napisem ab] (Default)

Pole Type:

REG_SZ

Pole Data:

(value not set)

Drugie […]/Policies/Microsoft/Windows/System jest takie:

Pole Name:

[mała ikonka z napisem ab] (Default)

Pole Type:

REG_SZ

Pole Data:

(value not set)

oba wyglądają tak samo. Jak na tym komputerze znajde taki reg w regedit to wrzucę na hosting zdjęć i wstawię do tematu.

@EDIT

rejestrkomp.png

Tak samo jak na obrazku tyle, że po angielsku mam na swoim komputerze, który chce naprawić.

Spróbuj kliknąć prawym > nowy >wartość Dword(32bity) ,w wartość wpisz:

dla Background

dla System nowy > wartość ciągu

bez nazwa i wartość.

Okej, zrobiłem. Nie jestem pewien czy dobrze. Pierwszy nazwać OEMBackground i 8 zer w wartości, tak? Przy tworzeniu kliknąłem New>DWORD(32Bits)

Ogólnie to mam system 64bitowy, tak dla informacji.

W drugim zrobiłem New>String Value i w nazwie wpisałem UseOEMBackground i w wartości -

Zrestartuję komputer.

@EDIT

Nie mogę już wytrzymać… pierwszy raz w życiu tyle czasu spędzam na naprawie błędu z komputerem. Dalej nie działa… ;/

@EDIT2

Gdy jest te czarne tło z kursorem myszy i gdy zjadę na lewy dolny róg kursorem myszy to monitor się tak jakby przygasa i muszę ruszyć myszką, żeby znowu było widać kursor. Coś jak wygaszacz ekranu. ._.

tak jest.jak nie zaskoczy spróbuj DWORD(64Bits), jak nie zaskoczy to TURANKANTOR13 , podlinkował program.

Brak pomysłów.

Chciałem zrobić DWORD(64bits), ale zauważyłem, że to co zrobiłem wcześniej nie zapisało się. Nie ma tego. Znikły obydwa. Jakoś to trzeba zapisać? Wcześniej po prostu klikałem “X” w prawym górnym rogu okienka.

@EDIT

W dodatku nie ma DWORD(64bits) jest tylko QWORD(64bits). Wziąć te QWORD?

Może tak być ,że wszystko co do tej pory robiliśmy nie miało sensu (nie wiedziałem) ,że w wierszu z konsoli dane do rejestru się nie dodają…

Ja na to nie mam pomysłu.