Windows 7 czarny ekran z kursorem

Witam! mam problem, wczoraj mój komputer mnie zadziwił. Włączyłem go wieczorem i przy włączaniu pokazał się czarny ekran oraz kursor myszy, który początkowo był nieruchomy. Tryb awaryjny działa prawidłowo. Zrobilem skan adw cleanerem wykrył jedną infekcję trojana. Trojan zostal usunięty ,lecz problem nie ustępuję. Robiłem też skany rejestru ccleanerem co spowodowało ruch myszki na czarnym ekranie. Wrzucam tutaj skan z programu Farbar. Proszę o szybką pomoc! Pozdrawiam

FRST.txt (31,4 KB)
Addition.txt (50,6 KB)

Nawet nie wiesz, jak to dobrze, że w tej sytuacji działa Ci tryb awaryjny :). Odinstaluj w nim sterowniki kart graficznych a jeśli to nie pomoże to układowe.

1 polubienie

Rzeczywiście po odinstalowaniu sterownika komputer ruszył. Pobrałem ponownie sterownik i wszystko śmiga. bardzo dziękuję :smiley: gdyby jednak ktoś miał chwilę proszę o sprawdzenie logów :stuck_out_tongue:

Z doświadczenia wiem, że problem może się powtarzać… :confused:

Dobrze ,że teraz chociaż wiem ja to odratować ale pytanie czemu sie tak dzieje.

Jest wiele przyczyn opisany, kilka rozwiązań, część z nich dość dziwna :/. Oczywiście małe szanse, że te opisane będą pasować do naszych przypadków.

W moim przypadku winą była niezgodność firmware dysku twardego z resztą zestawu. Zestaw z HP dysk w nim od WD ale firmware dysku od HP, wymienisz na taki sam ale z fw od WD i podziała chwile po czym wspomniany ekran odpala w każdym trybie, nic nie pomaga. Nawet HP nie chce pomóc :smiley:

Po rozwiązaniu problemu właśnie zaczęło mi wyskakiwać jakie powiadomienie z HP z instalacją i “brak płyty”

Aaa, nie pisałeś że to HP… :confused: laptop czy stacjonarka, zmieniałeś coś w konfiguracji sprzętowej? :slight_smile:

Bo dopiero teraz zaczeło wyskakiwać stacjonarka. Nic nie zmieniałem

No to chyba nie koniec :frowning:

Troszkę posprzątamy, mam nadzieję, że masz możliwość uruchomić system w trybie normalnym, aby frst utworzył Punkt Przywracania
Nie wiem jaką miałeś wersję MEGA, ale radzę zmienić hasło do poczty, gdyż wersja 3.39.4 była zainfekowana Trojanem
Więcej o tym Złośliwy dodatek do przeglądarki wykradał wrażliwe dane. Eksperci ostrzegają internautów

Co do FRST.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Czechu\Desktop\Programy
    fixlist.txt (2,5 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.05b.”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
1 polubienie