Windows 7 - Czarny Ekran

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam problem z systemem windows 7. Mianowicie przy ostatnim wyłączaniu laptopa wszystko było ok. Za pare godzinek znow próbowałem włączyć laptop, niestety nie wiem z jakich przyczyn nie udało mi sie go włączyć. Gdy włączam laptopa jest raport o błędach że moge go włączyć w trybie awaryjnym, następnie jest napis :Trwa uruchamianie systemu windows później jest czarny ekran i nic juz nie mogę zrobić. Mam nadzieję że pomożecie, z góry dzięki.

Aha. I przy tym czarnym ekranie mam tylko widoczny kursor od myszki. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Cześć,

W trybie awaryjnym system uruchamia się poprawnie?

No własnie nie. Jak włączam w trybie awaryjnym, rownież jest czarny ekran.

Cześć,

Jeżeli posiadasz płytę instalacyjną z systemem to uruchom z niej komputer i spróbuj skorzystać z przywracania systemu, przeczytaj: przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131324

Aha, czyli wkładam płytkę i uruchamiam system , tak ? A w tym linku który podałęs, który punkt mam zastosowac ? Z góry dzieki.

Cześć,

Przypadek 1, punkt 2: przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131324

Aha, przy przywracaniu systemu nie moge kliknąc dalej, gdyż ten napis jest szary i nie mozliwy do kliknięcia. Poradzicie cos ?

Dodane 21.09.2013 (So) 19:11

Aha, przy przywracaniu systemu nie moge kliknąc dalej, gdyż ten napis jest szary i nie mozliwy do kliknięcia. Poradzicie cos ?

Dodane 21.09.2013 (So) 19:22

http://www.google.pl/imgres?um=1&sa=N&b … x=71&ty=76

Mam taki komunikat, tylko że po polsku, ale na necie nie moge znalezc. Liczę na pomoc.

Cześć,

Komunikat na zdjęciu wskazuje że na komputerze nie ma utworzonych żadnych punktów przywracania systemu a wiec nie można przywrócić systemu do wcześniejszego stanu.

Czy zmieniałeś coś w systemie przed wystąpieniem problemu?

Możesz jeszcze spróbować sprawdzić integralności plików systemowych, szczegółowe informacje masz w temacie do którego link podałem wyżej.

Jeżeli i to nic nie da, pozostanie ci chyba tylko zrobić instalację nakładkową.

Chyba że ktoś inny ma jeszcze jakiś pomysł.

W systemie nic raczej nie zmieniałem przed wystąpieniem problemu,ale pewności nie mam, wczesniej raz też robiłem przywracanie systemu.

Właśnie sprawdzam tę integralność plików systemowych… Skanuję, efekt podam jak skończy.

Dodane 22.09.2013 (N) 9:18

Juz sie przeskanowało …

To co pisze w wierszu polecen :

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Co teraz robić ?

Dodane 22.09.2013 (N) 15:25

Pomoże ktoś ?

Dodane 22.09.2013 (N) 15:34

Wiecie co … nie wiem czy jest w tym jakas roznica, ale przy ostatnim wyłączaniu laptopa, gdy jeszcze działał , I gdy go zamykałem był napis : Zamykanie … czy cos takiego …i ja wtedy odłączyłem od niego baterie… wydaje mi sie ze ma to zwiazek ze sprawą.

Szkoda że dopiero teraz o tym piszesz, zapewne został uszkodzony system plików.

Potrzeba płyty CD

Pobierz Hirens Boot CD, wypakuj, włóż czystą płytę do napędu, w wypakowanym folderze uruchom BurnToCD , w Device powinna być twoja nagrywarka, kliknij Start.

Uruchom laptopa z nagranej płyty, wybierz Mini Windows XP (nieraz trzeba trochę poczekać na załadowanie ikon na pulpicie), uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj to kilka razy, aż nie znajdzie żadnych problemów.

Wejdź w My Computer i sprawdź czy możesz przeglądać pliki na partycji C, jeśli tak to uruchom ponownie laptopa (bez płyty CD).

Hirens z USB (usunie wszystko z pendriva)

Pobierz Universal USB Installer i uruchom

Step 1. Hiren’s Boot CD (pod koniec listy)

Step 2. Wskaż pobrany i wypakowany obraz z Hiren’s

Step 3. Wybierz swój pendrive (tylko się nie pomyl)

Uruchom laptopa, wejdź do biosu (zazwyczaj klawisz Delete lub F2)/boot menu (przeważnie F12), wybierz swój pendrive.

Hmm niby wszystko ładnie opisałeś, ale nie mam pojęcia czy zrobie coś takiego :open_mouth: Gdyż wydaję mi się że jest to cieżkie do zrobienia… Za naprawe tego ile by wzięli xd ?