Windows 7 - Czarny Ekran

(Padek999) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam problem z systemem windows 7. Mianowicie przy ostatnim wyłączaniu laptopa wszystko było ok. Za pare godzinek znow próbowałem włączyć laptop, niestety nie wiem z jakich przyczyn nie udało mi sie go włączyć. Gdy włączam laptopa jest raport o błędach że moge go włączyć w trybie awaryjnym, następnie jest napis :Trwa uruchamianie systemu windows później jest czarny ekran i nic juz nie mogę zrobić. Mam nadzieję że pomożecie, z góry dzięki.

Aha. I przy tym czarnym ekranie mam tylko widoczny kursor od myszki. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

(rgabrysiak) #2

Cześć,

W trybie awaryjnym system uruchamia się poprawnie?

(Padek999) #3

No własnie nie. Jak włączam w trybie awaryjnym, rownież jest czarny ekran.

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Jeżeli posiadasz płytę instalacyjną z systemem to uruchom z niej komputer i spróbuj skorzystać z przywracania systemu, przeczytaj: przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131324

(Padek999) #5

Aha, czyli wkładam płytkę i uruchamiam system , tak ? A w tym linku który podałęs, który punkt mam zastosowac ? Z góry dzieki.

(rgabrysiak) #6

Cześć,

Przypadek 1, punkt 2: przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131324

(Padek999) #7

Aha, przy przywracaniu systemu nie moge kliknąc dalej, gdyż ten napis jest szary i nie mozliwy do kliknięcia. Poradzicie cos ?

-- Dodane 21.09.2013 (So) 19:11 --

Aha, przy przywracaniu systemu nie moge kliknąc dalej, gdyż ten napis jest szary i nie mozliwy do kliknięcia. Poradzicie cos ?

-- Dodane 21.09.2013 (So) 19:22 --

http://www.google.pl/imgres?um=1&sa=N&b ... x=71&ty=76

Mam taki komunikat, tylko że po polsku, ale na necie nie moge znalezc. Liczę na pomoc.

(rgabrysiak) #8

Cześć,

Komunikat na zdjęciu wskazuje że na komputerze nie ma utworzonych żadnych punktów przywracania systemu a wiec nie można przywrócić systemu do wcześniejszego stanu.

Czy zmieniałeś coś w systemie przed wystąpieniem problemu?

Możesz jeszcze spróbować sprawdzić integralności plików systemowych, szczegółowe informacje masz w temacie do którego link podałem wyżej.

Jeżeli i to nic nie da, pozostanie ci chyba tylko zrobić instalację nakładkową.

Chyba że ktoś inny ma jeszcze jakiś pomysł.

(Padek999) #9

W systemie nic raczej nie zmieniałem przed wystąpieniem problemu,ale pewności nie mam, wczesniej raz też robiłem przywracanie systemu.

Właśnie sprawdzam tę integralność plików systemowych... Skanuję, efekt podam jak skończy.

-- Dodane 22.09.2013 (N) 9:18 --

Juz sie przeskanowało ...

To co pisze w wierszu polecen :

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Co teraz robić ?

-- Dodane 22.09.2013 (N) 15:25 --

Pomoże ktoś ?

-- Dodane 22.09.2013 (N) 15:34 --

Wiecie co ... nie wiem czy jest w tym jakas roznica, ale przy ostatnim wyłączaniu laptopa, gdy jeszcze działał , I gdy go zamykałem był napis : Zamykanie .. czy cos takiego ...i ja wtedy odłączyłem od niego baterie.. wydaje mi sie ze ma to zwiazek ze sprawą.

(falcon89) #10

Szkoda że dopiero teraz o tym piszesz, zapewne został uszkodzony system plików.

Potrzeba płyty CD

Pobierz Hirens Boot CD, wypakuj, włóż czystą płytę do napędu, w wypakowanym folderze uruchom BurnToCD , w Device powinna być twoja nagrywarka, kliknij Start.

Uruchom laptopa z nagranej płyty, wybierz Mini Windows XP (nieraz trzeba trochę poczekać na załadowanie ikon na pulpicie), uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj to kilka razy, aż nie znajdzie żadnych problemów.

Wejdź w My Computer i sprawdź czy możesz przeglądać pliki na partycji C, jeśli tak to uruchom ponownie laptopa (bez płyty CD).

Hirens z USB (usunie wszystko z pendriva)

Pobierz Universal USB Installer i uruchom

Step 1. Hiren's Boot CD (pod koniec listy)

Step 2. Wskaż pobrany i wypakowany obraz z Hiren's

Step 3. Wybierz swój pendrive (tylko się nie pomyl)

Uruchom laptopa, wejdź do biosu (zazwyczaj klawisz Delete lub F2)/boot menu (przeważnie F12), wybierz swój pendrive.

(Padek999) #11

Hmm niby wszystko ładnie opisałeś, ale nie mam pojęcia czy zrobie coś takiego :open_mouth: Gdyż wydaję mi się że jest to cieżkie do zrobienia.... Za naprawe tego ile by wzięli xd ?