Windows 7 - Czcionka

Witam
Ostatnio wymieniłem chłodzenie od procka bo się zepsuło i po tej wymianie zauważyłem tak jak by czcionka była mniej wyrazista obojętnie czy ustawie rozdzielczość Full hd czy mniejszą sam już nie wiem

Widać to dobrze na pepperze

Tutaj Full HD

Nie wiem czy to tak było czy coś nie tak

Wygląda tak samo jak u mnie.
Więc trudno określić, czy faktycznie coś nie tak.

Możesz jeszcze sprawdzić jak u ciebie z Clear Type.

I jakie skalowanie masz tekstu.
Poza tym co do renderowania tekstu to Firefox ma najlepszą jakość (najbardziej wyraźny i czarny) ze względu na inne renderowanie kolorów od pozostałych.
Ale ty jak widzę właśnie Firefoxa używasz:)
Na Chromie jest gorzej (to też zależy od monitora), ale ogólnie jest tekst bledszy na wielu stronach.
Masz inny odcień koloru (Nowe)…ale nie wiadomo od czego to zależy na screenie.
Ja mam ustawione powiększenie strony na 110% i skale powiększenia w systemie na 125, więc porównanie będzie niemiarodajne, ale i tak czcionki wyglądaja podobnie.

ClearType nie chce tego robić bo nie wiem jak po tym będzie i czy będzie dało się to cofnąć jak by coś było nie tak
Nie wiem o jakie skalowanie tekstu chodzi .Powiększenie w przeglądarce mam 100 % czyli domyślnie i skale w systemie też 100 % tylko , że jest taka różnica ze ja mam ustawioną rozdzielczosć 1280 x 800 bo taka mi najlepiej odpowiada bo wszystko jest większe nie to co w full HD gdzie tam właśnie przy skalowaniu 125 % niby wszystko jest ok , ale trochę za małe i w zależności od strony trzeba by się bawić i każda stronę internetową robić inne powiększenie bo jedna będzie za mała inna za duża .
Ale chyba ten tekst jest ok może to dla tego że kilka dni jak nie miałem chłodzenia odzwyczaiłem się i siedziałem na telefonie i stąd teraz może wyglądaj to , ze jest inaczej , a jest normalnie jak było

Przesiadka z małego ekranu telefonu na duży może wywoływać takie wrażenie.
To normalne.

Jak natywna monitora to 1920 na 1080 px (na to wskazuje drugi plik) to może namieszałeś z rozciąganiem proporcji 16:10 do 16:9…

Sprawdź inne z dolnym bokiem 1280 (720/768/1024) lub dezaktywuj rozciąganie na cały ekran (zostawiając czarne pasy po bokach).

Jak nie oferuje ich sterownik to może komenda z NirCMD wymusi:

Po restarcie i tak pewnie wróci do obsługiwanej przez sterownik.

Po tych zmianach rozdzielczości na inne dalej jest tak samo chyba tak musi być najwidoczniej. A co z tym rozciąganiem proporcji gdzie to się zmienia ?

W panelu Intela / AMD / nVidii lub ustawieniach zaawansowanych niektórych monitorów/TV.

To samo po zmianach .