Windows 7 czy 8? Zgodność programów

Witam. Kupuje sobie w miarę dobrego laptopa na studia. Oprócz podstawowych czynności będę także grał, pisał programy i tworzył grafikę 3d. Czy na W8 są duże problemy ze zgodnością programów. Jeśli np. gra działa bez problemu na W7 to pójdzie na W8? Teraz większość laptopów jest z Windows 8. Ja oprócz grania w nowe gry, będę sobie chciał także odpalić gry, które zostały napisane przed wyjściem W8. Dlatego boję się kupować laptop z W8. Przesiadał się ktoś z 7 na 8? Są duże problemy z programami?

Większość programów działających na Windows 7 działa poprawnie również na Windows 8.

Zgadza się, jeżeli chodzi o programy, bo jeżeli chodzi o gry to różnie to bywa – zwłaszcza, jeżeli chodzi o starsze tytuły. Oczywiście można taka grę spróbować uruchomić w trybie zgodności, ale nie zawsze to działa.

trallpl

Laptop sam w sobie do gier też zbytnio się nie nadaje (fakt ze zależy, jakie gry?)

Dokładając do tego dość problematyczną (według opinii większości użytkowników) obsługę Windows 8 na Twoim miejscu raczej bym szukał laptopa z systemem operacyjnym Windows 7.

W zasadzie to rzecz gustu i przyzwyczajeń, obydwie te dystrybucje są podobne do siebie i kwestia zgodności to znikomy problem.

Ps. Seven nadal rządzi jak dla mnie :slight_smile:

PC odpada, ponieważ czasami będę zabierał laptop na uczelnię. Obsługi W8 też się nie boję. Zdecyduje się na najbardziej odpowiadająca mi ofertę nie patrząc na system operacyjny.

gry, grafika komputerowa ile pieniążków chcesz przeznaczyć na tego laptopa ?

Do 3600 zł. Nie musi mi nic na ultra chodzić. Mi wystarczy że na standardowych ustawieniach wszystko będzie płynnie chodzić.

grafika komputerowa to coś bardziej wymagającego niż gry i nie ma tam ustawień

Nie będę tworzył zaawansowanej grafiki 3d. Potrzebny mi do grafiki, ponieważ będę miał zajęcia z grafiką na studiach. Idę na informatykę i nie wiąże przyszłości z pracą jako grafik.

Win 8 jednak poleciłbym. Ja przesiadłem się z 7 na 8 i powiem że jest dużo lepszy. Szybciej działa i nie ma błędów. Obsługa to kwestia jednego dnia, a tak znienawidzone kafelki można pozostawić w spokoju i nie używać, chociaż mi ułatwiają życie. A co do zgodności, to czasem występuje problem ze sterownikami, ale zgodność z win xp lub 7 rozwiązuje ten problem. Używam 8 około pół roku i żaden program nie buntował się.

Zdecydowanie Windows 8. Działa znacznie płynniej i jak na razie nie zauważyłem problemów ze zgodnością, nawet w 18-letniej grze. :-o

Uważam, że nie ma problemów z programami. Dzisiaj instalowałem kilka i wszystkie działały, te które chciałem. Nawet jak w opisie nie miały napisane, że są dla Win 8.

Także uważam, że Win 8 to dobry wybór :slight_smile:

Na 8 wszystkie nie działają min.: BESTplayer :frowning:

A przy okazji może ktoś wie czy w VLC można uzyskać efekt automatycznego odtwarzania drugiej części filmu?

:slight_smile: