Windows 7 czy 8? Zgodność programów


(trallpl) #1

Witam. Kupuje sobie w miarę dobrego laptopa na studia. Oprócz podstawowych czynności będę także grał, pisał programy i tworzył grafikę 3d. Czy na W8 są duże problemy ze zgodnością programów. Jeśli np. gra działa bez problemu na W7 to pójdzie na W8? Teraz większość laptopów jest z Windows 8. Ja oprócz grania w nowe gry, będę sobie chciał także odpalić gry, które zostały napisane przed wyjściem W8. Dlatego boję się kupować laptop z W8. Przesiadał się ktoś z 7 na 8? Są duże problemy z programami?


(rgabrysiak) #2

Większość programów działających na Windows 7 działa poprawnie również na Windows 8.


(SnykeShadow) #3

Zgadza się, jeżeli chodzi o programy, bo jeżeli chodzi o gry to różnie to bywa – zwłaszcza, jeżeli chodzi o starsze tytuły. Oczywiście można taka grę spróbować uruchomić w trybie zgodności, ale nie zawsze to działa.

trallpl

Laptop sam w sobie do gier też zbytnio się nie nadaje (fakt ze zależy, jakie gry?)

Dokładając do tego dość problematyczną (według opinii większości użytkowników) obsługę Windows 8 na Twoim miejscu raczej bym szukał laptopa z systemem operacyjnym Windows 7.


(Grabkamy) #4

W zasadzie to rzecz gustu i przyzwyczajeń, obydwie te dystrybucje są podobne do siebie i kwestia zgodności to znikomy problem.

Ps. Seven nadal rządzi jak dla mnie :slight_smile:


(trallpl) #5

PC odpada, ponieważ czasami będę zabierał laptop na uczelnię. Obsługi W8 też się nie boję. Zdecyduje się na najbardziej odpowiadająca mi ofertę nie patrząc na system operacyjny.


(bart86) #6

gry, grafika komputerowa ile pieniążków chcesz przeznaczyć na tego laptopa ?


(trallpl) #7

Do 3600 zł. Nie musi mi nic na ultra chodzić. Mi wystarczy że na standardowych ustawieniach wszystko będzie płynnie chodzić.


(bart86) #8

grafika komputerowa to coś bardziej wymagającego niż gry i nie ma tam ustawień


(trallpl) #9

Nie będę tworzył zaawansowanej grafiki 3d. Potrzebny mi do grafiki, ponieważ będę miał zajęcia z grafiką na studiach. Idę na informatykę i nie wiąże przyszłości z pracą jako grafik.


(Switu95) #10

Win 8 jednak poleciłbym. Ja przesiadłem się z 7 na 8 i powiem że jest dużo lepszy. Szybciej działa i nie ma błędów. Obsługa to kwestia jednego dnia, a tak znienawidzone kafelki można pozostawić w spokoju i nie używać, chociaż mi ułatwiają życie. A co do zgodności, to czasem występuje problem ze sterownikami, ale zgodność z win xp lub 7 rozwiązuje ten problem. Używam 8 około pół roku i żaden program nie buntował się.


(Kubakisielinski) #11

Zdecydowanie Windows 8. Działa znacznie płynniej i jak na razie nie zauważyłem problemów ze zgodnością, nawet w 18-letniej grze. :-o


(Wagaweko) #12

Uważam, że nie ma problemów z programami. Dzisiaj instalowałem kilka i wszystkie działały, te które chciałem. Nawet jak w opisie nie miały napisane, że są dla Win 8.

Także uważam, że Win 8 to dobry wybór :slight_smile:


(rzaza) #13

Na 8 wszystkie nie działają min.: BESTplayer :frowning:

A przy okazji może ktoś wie czy w VLC można uzyskać efekt automatycznego odtwarzania drugiej części filmu?

:slight_smile: