Windows 7 - czy istnieje narzędzie przywracające domyślne pliki i ustawienia?


(kozdromen ) #1

Witam. Tak sobie myślałem. Dzisiaj musiałem zrobić format na komputerze stacjonarnym bo system był już w ciężkim stanie. Pogubił jakieś pliki, walnął się eksplorer i co chwile wyłączał, pousuwały się programy. Musiałem mu zrobić reset bo windowsowe narzędzia naprawy nie pomogły (chkdsk /f, sfc /SCANNOW. Proste programy typu ccleaner też nic nie dały a co bądź działo się w trybie awaryjnym.


(Atis) #2

Keriver 1-Click Restore Free:

https://safegroup.pl/artykuly/keriver-1-click-restore-free-t4325.html

EASEUS Todo Backup:

http://traxter-online.net/easeus-todo-backup-kompleksowy-sposob-na-kopiowanie-dyskow-i-partycji/

http://traxter-online.net/klonowanie-i-backup-dyskow-w-systemie-windows/

Redo Backup && Recovery:

http://www.morfiblog.pl/2012/12/14/redo-backup-recovery-wykonaj-obraz-dysku/


(bart86) #3

windows ma w sobie narzedzie do robienia obrzu systemu, który potem można przywrócić


(kozdromen ) #4

No ale czy da się po prostu naprawić Windowsa jakimś tweakerem? Bez przywracania kopii?

Załóżmy, że kilka rzeczy się wysypało i chce to naprawić. Bez pomocy windowsowych narzędzi, które w tym przypadku zawiodły :slight_smile:


(rgabrysiak) #5

Cześć,

 

Skoro systemowe narzędzia nie potrafią “naprawić” problemów oznacza to poważniejsze uszkodzenie systemu. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zrobić instalację nakładkową albo zainstalować system od nowa, na czysto.


(kozdromen ) #6

Hmmm i tak też zrobiłem :slight_smile: teraz zainstalował się około 200 aktualizacji, a trwało to 4 godziny! Chore :slight_smile: no i zainstalowałem najważniejsze rzeczy. Wieczorem będę robił kopię systemu już z tymi aktualizacjami tak na przyszłość.


(Radek68) #7

Też zawsze o czymś takim marzyłem, byłoby to piękne, niestety, nie ma takiego narzędzia. W sumie stworzenie go nie byłoby proste, bo system jest często aktualizowany i nie są to tylko pojedyńcze niezależne pliki, a są pomiędzy nimi zależności, jest rejestr i masa innych współzależnych rzeczy. Do tego dochodzą zainstalowane programy, modyfikacje, nie wspominając już o zainstalowanych programach.

Choć miło by było, gdyby istniało narzędzie, gdzie klika się np. “napraw wszystko”… :slight_smile:


(kozdromen ) #8

Jest takie. Nazywa się Windows repair, jest na dobrych programach. Tylko nie wiem jak to działa, a nie mam teraz okazji tego spróbować… Nawet nie chce bo juz zrobiłem kopię taką jaką chcę.


(rgabrysiak) #9

Cześć,

 

Program o którym piszesz może i sprawdzi się przy “drobnych” problemach z systemem, choć ja takim “wynalazkom” nigdy nie ufaj. Jednak w momencie gdy system jest poważnie uszkodzony i systemowe rozwiązania się nie sprawdzają, wątpię w skuteczność jego działania.